Moda & GüzellikKozmetik ÜrünlerTrend

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

Ok gibi, upuzun, kıvrak mı kıvrak kirpikler… Maskara sürerken herkesin hayali değil mi? En kısa kirpiklerinizi bile kıvır kıvır bir hale getirmenizi sağlayacak kirpik kıvırıcılar, makyajınızda büyük fark yaratacak diyebiliriz. Siz de kirpik kıvırıcı ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın detaylarına doğru geçebilirsiniz!

Maskara sürmeden önce kirpiklerinizi hafifçe kıvırmak, kirpiklerinizde fark yaratacak bir uygulamadır. Kirpikleri dipten uca doğru kıvırmanızı sağlayan bu uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcı Nedir?

Makyaj yaparken öncelikle bazı hazırlıklar yapabilirsiniz. Mesela önce cildinizi tamamen temizleyip fondöten için hazırlık yapabilirsiniz. Ayrıca rimel gibi makyaj malzemelerini kullanmadan önce de kirpik kıvırıcı gibi ürünler kullanarak kirpiklerinizin daha göz alıcı olmasına yardımcı olabilirsiniz. Kirpik kıvırıcı, kirpiklerinizi sıkıştırıp kıvırmanızı sağlayan basit bir üründür.

Kolayca tutabileceğiniz, can yakmayan, kullanışlı kıvırıcılar sayesinde maskara sürmeden önce kirpiklerinizi şekillendirebilirsiniz. Kirpik kıvırıcıları, iki plastik bant arasında kirpiklerinizi kıvırıp kaldırmanızı sağlıyor. Bu da, dümdüz olan kirpiklerinizin kıvrık ve şekilli görünmesinde etkili oluyor. Yani siz de dakikalar içinde kıvır kıvır, uzun ve etkileyici kirpiklere sahip olmak isterseniz kirpik kıvırıcılara bir şans verebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcıları temelde bu şekilde tanımlayabilirsiniz. Sırada, kıvırıcıları nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek var!

Nasıl Kullanabilirsiniz?

Kirpik kıvırma aletlerinin kullanımı aslında oldukça basittir. Kirpiklerinizi kıvırmak için kirpik kıvırıcı kelepçenin ucunu kirpik diplerinize yerleştirebilirsiniz. Daha sonra kıvırıcının ucunda kirpiklerinizi sıkıştırmanız gerekiyor. Kıvırıcıyı birkaç kere sıkarak hareket ettirebilirsiniz. Bu hareket sayesinde daha kıvrımlı kirpikleriniz olacaktır. Bu esnada çok fazla basınç uygulamamaya dikkat edebilirsiniz. Çok fazla basıncın, kirpiklerinizin kopmasına, kırılmasına sebep olması mümkündür. Bu yüzden yumuşak hareketlerle kirpiklerinizi şekillendirin.

Kirpiklerin diplerinden bir kıvırma işlemi yaptıktan sonra kirpik uçlarınızda da bu hareketi tekrarlamanız önemli. Kıvırıcıyı, kirpik uçlarınıza getirerek kirpik uçlarınızı aletin arasına yerleştirebilirsiniz. Daha sonra tıpkı kirpik diplerinde yaptığınız gibi kıvırıcıyı birkaç kere sıkarak kirpik uçlarınızı yukarı doğru çevirebilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz hem uçtan hem dipten kıvrılmış olur.

Kirpiklerinizi kıvırdıktan hemen sonra maskara sürmek, en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Kirpiklerinizi kıvırıp her zamanki maskaranızı kirpiklerinize sürerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kirpik kıvırıcı kullanırken yapmamanız gerekenler

  • Kirpiklerinizi kıvırma işlemini mutlaka makyaj yapmadan önce yapmalısınız. Makyaj yaptıktan sonra kirpiklerinizi kıvırmak, kirpiklerinize zarar verebilir. Bu yüzden her zaman maskaradan önce kirpik kıvırma işlemini yapabilirsiniz.
  • Kirpik kıvırıcının arasında kirpiklerinizi yerleştirdikten sonra kıvırıcıyı çok fazla açıp kapatmanın da yine kirpiklerinizin kırılmasına sebep olması mümkündür. Bunun yerine bir ya da iki kere kıvırıcıyı açıp kapatıp 5-10 saniye bekleyebilirsiniz.
  • Temizlik, her zaman olduğu gibi burada da önemlidir. Kirpik diplerinizde iltihap ve benzeri sorunlar yaşamamak için kirpik kıvırıcınızın her zaman temiz olmasına dikkat edebilirsiniz.
  • Kaliteli bir kirpik kıvırıcı kullanmak da etkili bir sonuç için önemlidir. Piyasada çok ucuz kıvırıcılar da bulabilirsiniz. Ama kirpiklerinizin sağlığı ve iyiliği için en azından orta seviyede bir kıvırıcı almanız gerekiyor.
  • Kıvırıcıyı tutuş şekliniz de önemli konular arasında. Başparmağınızı ve işaret parmağınızı belirli deliklerden geçirdikten sonra kıvırıcıyı sıkıca tutmanız önemli.

Çiçeksepet’inin geniş ürün yelpazesinde makyajınızı daha iyi bir hale getirecek en iyi ürünleri bulabilirsiniz. Kirpik kıvırıcılar, maskaralar, pudralar, kirpik ayırıcılar… Ayrıca diğer pek çok kaş ve kirpik ürününü de inceleyebilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir