Hediye Önerileri

Her Yaştan Öğrenciler İçin Hediye Seçme Rehberi

Her eylül ayında yeni bir heyecan, yeni arkadaşlıklar, yeni bilgiler edinir öğrenciler. Bazen okulun açılacak olması, pazartesi sendromu gibi bir eylül ayı sendromu oluşturur öğrencilerde. Tabii okulun ve arkadaşlıkların öneminden bahsederek, hayatın en güzel anlarının okulda geçirilen zamanlarda olduğunu anlatarak ve onu teşvik edici küçük hediyeler alarak onların bu dönemlerini kolay atlatabilmelerini sağlamak bizim elimizde. Öneri mi ?

Bu yazımızda sizlere her yaştan öğrenciler için nasıl hediye seçileceğine dair tüyolar verecek ve hediye önerilerinde bulunacağız. Anaokulundan üniversiteye; bizimle bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
mutlu öğrenciler
Görsel: Tenor GIF Keyboard

Okul; hayatın bizden bir şeyler beklemeye başladığı ilk ve en tatlı evredir. Okula başladığımız ilk gün, ailemizden ayrılırken onlara attığımız son bakış ve hemen ardından yaşıtımız bir çok çocukla aynı ortamda öğretmeni bekliyor olmamız hayal meyal de olsa hafızamızda saklanır bir köşeye. Yetişkinliğe doğru adım adım giderken yaşanan aşklar, edinilen arkadaşlıklar , bir daha yaşamak istesek de yaşayamayacağımız anılar…Okul zamanlarında her ne kadar bazen arkadaşlarımıza bazen de öğretmenlerimize kızgın olduğumuz zamanlar olsa da, ilerleyen yaşlarda geriye dönüp baktığımızda hepsi sadece tatlı birer anı olarak kalıyorlar. İş hayatında atıldığımızda bir bankada yada bir metroda denk gelen eski sınıf arkadaşı bizi o tos pembe günlere geri götürüyor.

Anaokulu öğrencisine hediye almak
okul öncesi öğrencisine hediye
Görsel: Shutterstock

İş ve gerçek hayat telaşesinde bir yerden sonra kardeşlerimizin ve çocuklarımızın okul heyecanları başlıyor. Onların bizden ayrılmaları,  hayatlarının okullarında olan bölümlerinde toplum içerisindeki yerlerini belirlemeye başlamaları, kendi başlarına ayakta durmaya başladıkları ilk anları çeşitli zorluklar içeriyor haliyle.  Bunlara bir de biz büyüklerin; “çocuk okulda sıkılacak mı ?”, “öğretmenini okulunu sevebilecek mi?”,“Arkadaş edinebilecek mi?” gibi endişeleri eklenince durum biraz daha zorlaşıyor ama her şeyde olduğu gibi burada da zaman her şeyin ilacı oluveriyor.

Okulun en başları en güzel, safhaları herhalde hepimizin boyama yaparak geçmiştir. Hızımızı alamayıp resimlerle birlikte tüm sayfayı boyadığımız, en sevdiğimiz rengi hemen bitirip diğer renklerle tekrar sevdiğimiz rengi elde etmeye çalışmalarımız. Okul öncesi sosyalleşme ve eğitim için oldukça önemli olan anaokulu, başlangıcından bitişine kadar bolca resim yapılan bir yer. Bu sebeple okul öncesi yıl sonu hediyeleri arasında en sevilen seçenek boya kalemleridir.

Çocuk, okula alışıyor güzel arkadaşlıklar ediniyor, her gün yeni bir şeyler öğrenip bizlerle paylaşıyor, sorular soruyor, cevaplar arıyor yani büyüyor. Okul eğitim ve öğretim yuvası olarak bilinir. Bunun anlamı okulun sadece matematik, fizik gibi öğretimlerin yapıldığı yer değil, hayata dair eğitimlerin yapıldığı yerdir.

İlkokul öğrencisine hediye almak
tatlı not defterleri
Görsel: Aliexpress 

Okumayı, yazmayı öğrenmek güzeldir, hele ki ilk başlarda bitmek bilmeyen yazma hevesimiz, buna paralel olarak gelen çocukluğunda getirdiği renk renk, çeşit çeşit güzel kalemlerle yazma isteği… Birinci sınıf öğrencisine süslü kalemler ve güzel defterler alarak onları yazı yazmaya teşvik edebilirsiniz. Defter, kalem, çanta ya da ayakkabı gibi hediye seçeneklerin değerlendirirken kız çocuklarına pembe, erkek çocuklarına mavi seçmek yerine; onların sevdikleri renkleri öğrenerek ya da rengarenk hediyeleri değerlendirerek bir sonuca ulaşabilirsiniz. Onlara sevimli bir köpek şeklinde olan kalemlikler hediye edebilirsiniz.

 

bisiklet
Görsel: soshipuffs

 

Bisiklet, karne hediyesi denilince ilk akla gelen hediyelerden biridir. Güzel geçen bir yılın ardından tebrik etmek veya bir sonraki sene için teşvik etmek amacı ile ona güzel bir bisiklet hediye edebilirsiniz.

– Küçük fanatiklere okul hediyeleri için tıklayın.

Lise öğrencisine alınabilecek hediyeler
bilgisayar
Görsel: Laurel Tree Advisors

 

Tabii çocuklar büyüdükçe ihtiyaçları farklılaşmaya başlıyor, heceleme, okuma, yazma derken bir bakmışız matematiğe geçiliyor ve hesaplamalar giriyor işin içine. Büyüdükçe yapacağı işler de çoğalıyor, ödevler, sınavlar, sunumlar diye gidiyor. Bunları düzenli olarak yapması gerekiyor, sizin hatırlatmayı unuttuğunuz görevleri için bir ajandaya ihtiyacı olabilir. Eğer mali değeri büyük bir hediye düşünüyorsanız bir dizüstü bilgisayar kadar işe yarayabilecek başka bir hediye yoktur diye düşünüyoruz. Artık oyun ile okulu birbirinden ayırabilecek olgunluğa da gelindiğine göre yeterince hak etmiş, ne dersiniz?

Dijital hediyeler yaş ilerledikçe oldukça önemli bir ihtiyaç haline geliyor. “Bizim zamanımızda…” diye cümleye başlamak istemem ama gerçekten de bizim zamanımızda ihtiyaç olmayan, zamanın şartlarıyla faydalı bir ihtiyaç haline gelmiş Flash Bellekler. Genelde kendisi bir hediye olarak düşünülmese de üzerinde onun ismi yazan bir flash bellek faydalı ve özelbir hediye olacaktır.

Üniversite öğrencisine alınabilecek hediyeler
VR
Görsel: Creativity Online

Ve artık öğrenciliğin son evreler. Tabii bunun bir de yüksek lisans, doktora gibi üst seviyeleri var ancak yine de sonuç olarak üniversite. Üniversite öğrencisine hediye seçenek aslında hem kolay hem de çok zordur. Öğrenciliğin yetişkinlikle buluştuğu bu dönemlerde gerek kızlar olsun gerekse erkekler, işe yarar hediyeleri tercih ederler. Bir üniversite öğrencisine verilebilecek en güzel hediye burstur mesela :)

Eğer çocuğunuz, kardeşiniz veya sevdiğiniz bir küçüğünüz ise açık açık neye ihtiyacı olduğunu sormanızı öneririz. Eğer matematik ile alakalı dersleri yoğun ise son model bir hespa makine oldukça iş görecektir. Eğer farklı bir şehre okumak için gidecek öğrenci yakınınız için hediye bakıyorsanız ona sağlam bir valiz hediye edebilirsiniz. Sinema sever bir kişi için hediye düşünüyorsanız kombine sinema veya tiyatro bileti satın alabilirsiniz.

Eğer oyun seven bir kişi se bilgisayar oyunu hatta VR gözlük hediye edebilirsiniz.

Başarılı bir okul dönemi geçirmeniz dileğiyle… :)

(Ayrıca bakınız: Yeni öğretmenlere sürprizler)

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir