Hediye Önerileri

Öğrenciler İçin Alınabilecek En Güzel Karne Hediyeleri

Öğrencilerin heyecanla ve mutlulukla beklediği karne günü yaklaşıyor. En az öğrenciler kadar heyecanla bekleyen velilerin, çocuklarını bu önemli günde mutlu etmek için hediye arayışları başladı.

Kocaman bir aferin ile birlikte çocukları gülümsetecek karne hediyesi ne olabilir? Karne hediyesi ne alabilirim? diye düşünen veliler için birçok seçenek buluyor. Oyuncak, eğitim seti, oyun alternatifleriyle çocukların hayallerini süsleyen karne hediyeleri, yaz tatiline keyifle başlayan çocuğunuzu yeni seneye de motive edecek.  Peki Karne hediyesi gerçekten gerekli bir şey midir? Karnesi için ödüllendirilen çocuk derslerinde başarılı olmanın bir gerek değil de ödüllendirilmesi gereken bir hareket olduğunu mu düşünür?

Uzmanlar motivasyon ve teşvik edici ödüllendirmelerin çocukların gelişiminde olumlu etkiler uyandırdığını düşünmekte. Ceza sistemindense ödüllendirme sistemini öneren birçok uzman, aynı zamanda düşük karne notlarının da cezalandırma sebebi olmaması gerektiğini savunuyor. Çocuğunuz sizin onu derslerinde başarılı diye sevdiğinizi ya da başarısız diye sevmediğinizi düşünürse başarısızlığı da mutsuzluğu da artacak hatta aile ilişkilerini dahi etkileyecektir.

1 – Her çocuğun hayali: Bisiklet
bisiklet
Görsel: Bikerumor

Hemen hemen her çocuğun hayalidir bir bisiklet sahibi olmak. Araba kullanmak gibidir, havalıdır çocukların gözünde. Hele ki “bir tur bineyim mi” diye soran bir çocuk için ne buyuk bir hediyedir. 4 teker ile baslar hikaye, ardından o iki küçük teker çıkar ve kalan 2 teker ile bambaşka bir macera başlar. Bir çocuk için özgürlüğü keşfetmektir bisiklet sürmek. Rüzgarı içine çekmektir.
Sonunda bisiklet vaadi olan bir karne için yapılamayacak bir şey yoktur hatta. İlk bisiklet de unutulmaz o ilk bisikleti alan da. Anlayacağınız duygusal bir hediyedir bisiklet.

2 – Nostaljik Oyuncaklar
nostaljik oyuncaklar
Ürüne gitmek için tıklayın

Şimdiki oyuncaklar bir başka değil mi? Sizin zamanınızda yoktu böylesi ve hatta şimdiki çocuklar çok şanslı. Bunları sık sık söyler olduysanız tebrikler, ebeveynlikte üst rütbelere eriştiniz demektir.  Bizden duymuş olmayın ama o zamanların oyuncaklarının yerini hiçbir şey tutmuyor. Çocuğunuz sizin oyuncaklarınızla oynasın istiyorsanız, Çiçek Sepeti nostaljik oyuncak kutusu ile sizi gülümsetebilir. İçerisinde çeşit çeşit oyuncaklar bulunan bu kutuda balık yakalama oyunundan tetrise bir dolu eğlence sığdırılmış. Ancak bizden uyarması, bu oyuncaklar elinize geçince çocuğunuza veremeyebilir ve hepsi ile kendiniz oynayabilirsiniz. Sizden ona sıra gelmeyince evde çıkan huysuzluktan müessesemiz sorumlu değildir :)

3 – Paten
paten kayan çocuk
Görsel: Pinterest

Galiba artık kaykay ya da paten isteyen yavrunuza teslim olma vakti geldi. Güvenli alanlarda gerekli teçhizat ile kullandığı zaman gayet güvenli bir araç, merak etmeyin:)

4 – Uzaktan Kumandalı Araba
uzaktan kumandalı araba
Görsel: ThoughtCo

Uzaktan kumandalı araba her çocuğun hatta her yetişkinin oynamaktan zevk aldığı bir oyuncaktır. Bunun birkaç üst modeli suda yüzen uzaktan kumandalı tekneler ve yeni moda drone uçaklarıdır. Hele bir de yarış yapılabilecek bir düzlemle 2 adet uzaktan kumandalı araba ile yarıştığınızı, ailecek bu işi bir turnuvaya döktüğünüzü düğünün. Düşünmesi bile inanılmaz keyifli değil mi? Bu turnuva çocuğunuz için de yıl içerisinde heyecanla beklenecek ve karne günü heyecanı ile birlikte yaşanacak.

5 – Ailece Oynanabilecek Oyunlar
aile oyunları
Görsel Big Fish Games

Ailesi ile vakit geçirmek çocuklar için en kıymetli hediyedir. Hep birlikte film izlenen oyunlar oynanan bir gün hafızalardan asla silinmez. Çocuklarınıza karne hediyesi olarak onlara anılar hediye edin. Birlikte oyun oynayın mesela. Saklanbaçtan kör ebeye… lunaparka gidin ve çarpışan otolara binin. Karne hediyesi olarak evde ailecek oynayabileceğiniz oyunları da tercih edebilirsiniz. Çeşitli denge ve zeka oyunları ile eğlenceli ve eğitici bir hediye verebilirsiniz.

6 – Patili Bir Dost
köpek ve çocuk
Görsel: Non Sprecare

Hayvanlar çocukların en iyi arkadaşlarıdır. Bir hayvanla birlikte büyüyen çocuk hayatı boyunca daha ılımlı ve makul biri olma konusunda yönlendirilir. Ancak burada belirtmemiz gereken bir durum var ki hayvanlar bir heves veya oyuncak değildir. Karne hediyesi olarak alınmış bir köpek artık evinizin bir ferdi, çocuğunuzun bir kardeşi ve sizin sorumluluğunuz altında yaşayan bir candır. Bu sebeple yaz boyu evinizde misafir edip tam size alıştıkları zaman evinizden göndereceğiniz bir canlıyı lütfen evinize en başından almayın. Yasal olmayan yollarla satın alınan, canları tehlikeye atılarak çoğaltılan hayvanları satın almayın. Evinize alacağınız bir hayvana 15 sene kadar bakacağınızı ve onun daima sizi seveceğini unutmadan satın almayın sahiplenin.

7 – Kumbara Boyama Seti

 

porselen boyama
Ürüne gitmek için tıklayın

Çocuğunuza, kardeşinize, yeğeninize veya kuzenlerinize geleceğe dair sağlam adımlar atmasını öğütlerken, ona bunu pekiştirecek hediyeler de verebilirsiniz. Tasarruf yapmanın aşılandığı kumbaralar, çocuklar için her zaman güzel hediyelerden olmuştur. Kendi içerisinde de farklı modelleri mevcut olan kumbaralar vardır. Mesela bu kumbara seti içerisinden çıkan boyalar ve fırça ile  boyanabiliyor. Minikler kendi kumbaralarını diledikleri gibi boyayabiliyor ve kendi zevklerine uygun bir kumbara sahibi olabiliyor.

 

8 –  Bileklik Yapma Seti
bileklik yapma seti
Ürüne gitmek için tıklayın.

Yaz trendi renk renk bileklikler özellikle kız çocuklarının çok ilgisini çekiyor. Bileklik yapmaya da hem kız hem de erkek çocukları bayılıyor. Siz de çocuğunuzun ilgi alanı dahilindeyse ona bir bileklik yapma seti hediye edebilirsiniz. Ayrıca el becerisini de geliştirecek olan bu hediye çocuklarınız için oldukça da faydalı. Bu setin içerisinde bileklik örmek için gerekli olan bütün gereçkler de nasıl yapılacağının anlatıldığı kılavuz da bulunuyor.

Çocuklarımızın okul başarıları değil ne kadar mutlu bir çocukluk geçirdikleri önemlidir ve her karne bir hediyeyi hak eder. Çocuklarınızın notları düştüğü zaman onları sevmediğinizi düşünmelerine engel olun. Herkese mutlu bir yaz dönemi dileriz :)

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir