Kozmetik ÜrünlerModa & GüzellikTrend

Tüm Püf Noktalarıyla: Rimel Nedir, Nasıl Sürülür?

Etkileyici bakışlara ve devasa kirpiklere sahip olmak ister misiniz? O zaman maskara sürmenin ayrıntılarından bahsettiğimiz; rimel nedir, nasıl sürülür yazımızın detaylarına göz atabilirsiniz!

Etkileyici gözler, göz alıcı bakışlar, devasa kirpikler… Makyaj yapmayı seven herkesin hayallerinden biridir. Kirpiklerinizin daha hacimli, kıvrımlı ve uzun görünmesini sağlayan rimeller, aynı zamanda makyajın en önemli noktalarından da biridir. Siz de eşsiz bir maskara sürmek, bakışlarınızla etkileyiciliği yakalamak istiyorsanız rimel nasıl sürülür sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz!

Rimel Nedir?

Kirpiklerinizi şekillendirmenin en kolay yollarından biri, rimel sürmektir. Rimel, kirpiklerinizi daha hacimli göstermenizi sağlayan bir kozmetik üründür. Kirpikleri belirginleştirir, uzun göstermede etkilidir ve hatta kirpiklerinizin daha da dolgunlaşmasında etkilidir.

Fırça ve boya yardımıyla kirpiklerinizin güzelleşmesinde etkili olan maskaralar, en çok kullanacağınız kozmetik ürünlerindendir. Siz de makyaj çantanıza bir rimel ekleyip etkileyici makyajlara imza atabilirsiniz. Siyah, kahverengi, mavi, yeşil, kırmızı… Pek çok farklı renkte rimel seçip kirpiklerinizde etkileyici etki yaratabilirsiniz.

Püf Noktalarıyla Rimel Sürmek

Tek bir rimel uygulamasıyla bakışlarınızı ön plana çıkarmak isterseniz rimel sürmenin püf noktalarını yazımızda hemen keşfedebilirsiniz!

Rimel sürmek sizin için kolay görünüyor olabilir. Ama bazı püf noktalara dikkat etmeniz önemlidir. Püf noktalara dikkat bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Adım 1: Kirpiklerinizi Temizleyin

Maskara sürmenin ilk adımı da kirpikleri temizlemektir. Kirpiklerinizin temiz olması, rimeli uygulamanız açısından daha kolaydır. Ayrıca makyaj kalıntısı olan bir kirpiğe rimel uygulamanın da kirpiklerinize zarar vermesi mümkündür. Kirpiklerinizdeki makyajı temizleyip kirpiklerinizi kuruladıktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Adım 2: Kirpik Kıvırıcı Kullanın

Kirpiklerinizin daha kıvrık görünmesi için kullanabileceğiniz ürünlerden biri de kirpik kıvırıcılardır. Kirpik diplerine ve uçlarına kıvırıcı ile şekil verebilirsiniz. Bu uygulamayı yapmadan önce kirpiklerinizin tamamen kuru olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi sıkıştırıp 20-25 saniye bekleyerek kirpiklerinizin daha kıvrık olmasını sağlayabilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür? Kirpik Kıvırıcı

Adım 3: Maskaranızı Sürün

Sıra, maskara sürme aşamasına geldi! Kirpiklerinizin daha dolgun olması için maskara uygulamasını artık yapabilirsiniz. Ama direkt olarak rimeli sürmeden önce bir baz uygulaması da yapabilirsiniz. Maskara bazları, kirpiklerinizin şeklinin mükemmel görünmesinde etkilidir. Bu yüzden önce bir baz maskara uygulayıp üzerine her zamanki maskaranızı sürebilirsiniz. Bu aşamada, maskarayı kirpik diplerinizden kirpik uçlarınıza doğru sürebilirsiniz. Kirpiklerinize üst üste çok fazla rimel uygulamamak için rimeli biraz bekleyerek sürebilirsiniz. Ayrıca kirpik uçlarınıza da az miktarda tekrar rimel sürerek kirpik uçlarının şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Adım 4: Topaklanmalardan Kurtulun

Kirpiklerinize rimel sürdükten sonra rimelin topaklanması, kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Ama bu görüntü pek hoş değildir. Bu yüzden rimel sürdükten sonra rimel tarağı ile kirpiklerinizi ayırarak rimelin topaklanmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca kirpik uçlarında rimeli dik olarak kullanmak da kirpik uçlarında topaklanma olmasını engellemede etkilidir. Ufak bir ipucu olarak, rimel sürmeden önce kirpiklerinize transparan bir pudra da uygulayabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz tel tel ayrılır ve maskarınızın etkisi daha iyi olur.

Rimel Çeşitleri

Rimel nedir, nasıl sürülür
Kirpiklerinizi Dolgun Gösterecek Makaralar, Fit We The Colossal 6’lı Kıvrımlı Maskara Set

Suya dayanıklı, şeffaf ve normal olarak üç farklı rimel türünden bahsedebiliriz. Yok gibi bir görünüm ama uzun kirpikler istiyorsanız şeffaf maskaraları kullanabilirsiniz. Bir maskaram olsun gün içinde uzuuun süre rengi ve sertliği bozulmasın istiyorsanız suya dayanıklı rimelleri tercih edebilirsiniz. Bu rimelleri temizlerken de yağ bazlı makyaj temizleyicileri kullanabilirsiniz. Normal rimeller ise klasik rimellerdir. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için bu rimellere bir şans verebilirsiniz.

Çiçeksepeti’nde hem rimelleri hem de ihtiyacınız olan diğer tüm makyaj malzemelerini bulabilirsiniz. Tüm bu makyaj malzemelerini online olarak kolayca sipariş edebilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir