Sevgililer Günü’nde Sevgiliye Hediye Aldırmanın Yolları


14 Şubat yaklaşıyor. Bir yandan ne hediye alacağınızı kara kara düşünürken, diğer yandan da “O ne alacak” diye düşünüyorsunuz. Sevgililer Günü’nde hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız, vereceğimiz taktiklere bir göz atın…

Şubat ayının gelmesiyle birlikte Sevgililer Günü’nün yaklaşması sebebi ile sevgilisi olanların büyük bir çoğunluğu, sevgililerine güzel bir hediye seçebilmek için hummalı bir arayışa girer. Hediye alacak kişinin, sevgilisinin zevklerini iyi bilmesi ve sevgilisinin ihtiyaçlarından haberdar olması, kişiye hediye seçimi konusunda en büyük yardımcıdır. Bunun yanında kararsızlar, ne alacağını bilmeyenler ve daha yeni sevgili oldukları için sevgilisini tanımaya fırsat bulamayanlar içinse, sevgilinin bir ipucu vermemesi durumunda bu süreç çok sıkıntılı bir hal alabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için zamanında önlemlerin alınarak iyi bir analiz çalışması yapılması gerekir.

Hediye seçimi ile ilgili sıkıntılı süreç devam ederken, diğer bir yandan da kişi sevgilisinden gelecek hediye ile ilgili çeşitli beklentiler içine girer. Her ne kadar sevgi sözleri eşliğinde verilen güzel bir çiçek, Sevgililer Günü’nün anlamına en uygun hediye olsa da, bazıları hediye konusunda hayal kırıklığı yaşamak istemeyebilir. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için Sevgililer Günü yaklaşırken bir ön çalışma yapılması gerekir. Bu şekilde hem hediye seçiminde sıkıntı yaşayan tarafın işi kolaylaşır hem de istediği bir şeyi hediye olarak almak isteyen taraf da aldığı hediye ile hayal kırıklığına uğramamış olur.

İstenen hediyenin sevgiliye doğrudan söylenmesi genellikle çok hoş bir durum olarak karşılanmaz. Peki sevgiliye hediye aldırmanın yolları nelerdir? Gelin beraber bakalım…

Sevgilinize istediğiniz hediyeyi aldırmanın en klasik yollarından biri örnek göstermedir. “Merve’nin sevgilisi ona tam tur pırlanta yüzük hediye etmiş, ne kadar da şanslı bir kız” veya “Sevgilisi Emre’ye hediye olarak yeni çıkan oyun konsolundan almış. Ne düşünceli bir hatun” gibi cümleler sevgiliye inceden verilebilecek en güzel mesajlardır. Ancak bu mesajın verilmesi anında sevgilinizin dikkatini dağıtabilecek etkenlerin olabildiğince az olması gerekir. Aksi halde yerine ulaşmayan mesajın tekrarlanması hoş olmayacaktır.

İstenilen hediyenin aldırılmasının diğer bir yöntemi ise sevgiliyi istenen hediyenin sergilendiği vitrinin önünden geçirmektir. Vitrin önünden geçerken “Ayyy, ne kadar da güzelmiş, tam da istediğim model” gibi bir cümlenin kurulmasının ardından, “Ama şimdi çok da gerek yok, pahalı zaten” gibi bir cümle kurulması ile mesaj tamamlanmış olur. Eğer bu taktik belirli aralıklarla bir iki defa daha tekrarlanırsa işe yarama olasılığı oldukça artar.

Hediye olarak istenen ürün televizyon, gazete veya internet reklamlarında yer alıyorsa ve bu reklamla karşılaştığınızda sevgiliniz de yanınızdaysa, yukarıdaki yöntemi aynen uygulayabilirsiniz. Vitrinlere oranla reklamların daha sık karşımıza çıkması, bu taktiğin işlerliğini artırır.

Beğendiğiniz ürünleri sosyal medya hesaplarınızda, övgü ve imrenme ifadeleri ile paylaşmanız da diğer bir yol. Paylaşımlarınızı doğal olarak sevgiliniz de göreceği için bu taktik de oldukça kullanışlı.

Sevgilinizle ortak bir bilgisayar veya tablet kullanıyorsanız, internet tarayıcısında istediğiniz ürünün sayfası olacak şekilde bilgisayarı veya tableti bekleme konumuna alın. Bu durumda sevgiliniz internete girmek istediğinde ilk olarak sizin bıraktığınız şöyle bir sayfa ile karşılaşacak ve bu şekilde sizin ne ile ilgilendiğinizi çok net bir şekilde görecektir.

Tüm uğraşlarınıza rağmen, sevgilinizin size istediğiniz hediyeyi almayacağından dolayı endişe duyuyorsanız, son çare olarak ona bunu açıkça söyleyebilirsiniz. Eğer bunu ona söyleyemezseniz, sabırla ve heyecanla 14 Şubat gününü bekleyip kaderinizle yüzleşmelisiniz…


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş