EN ROMANTİK 10 ÇİÇEK


Aşkın ayıdır şubat, soğuğundan korunabilmek için kalplerin birbirini sarıp sarmalaması gerekir. Tam da bu aya denk gelmiştir Sevgililer Günü. Çiçeklerin anlamlandığı, çiçek alıp vermenin en romantik olduğu aylardandır şubat… Tutkunun ve aşkın baş tacı kırmızı rengi, başta gül olmak üzere çevreler tüm çiçekleri…

Elbette en kıymetli çiçek sürpriz gönderilen olsa da bazı günlerde çiçek göndermezseniz hele ki bu Sevgililer Günü ise biraz başınız belada demektir. Ancak günün anlam ve öneminden ötürü çiçekçiler oldukça yoğun olacaktır. Bu nedenle sipariş için geç kalmamanız gerekiyor. Günün en popüler çiçeği kırmızı güller olsa da bazı kadınlar bu çiçeklerden hoşlanmazlar. Ancak üzülmeyin!

İşte karşınızda doyasıya romantizm kokan 10 çiçek!

 

1 – Kırmızı Güller

kırmızı-güller

Tabii ki! Kırmızı gülsüz bir romantiklik düşünülemez zaten. Aşkın, hatta sadece aşkın değil, ateşli aşkın sembolüdür kırmızı güller.

2 – Papatya

Saf sevgi, saf aşk! Gül kadar ateşli değildir ama romantik olduğu kesin.

3 – Karanfil

karanfil

Karanfil görece uzun olan ömrü ile de sevgililer arası en revaçta olan çiçeklerden biridir. Tahmini 3 hafta kadar canlılığını korur.

4 – İris

İnancın ve umudun simgesidir iris. Romantik çiçeklerdendir. Estetikliği sebebi ile aranjman olarak daha çok beğenilir.

5 – Orkide

En az kırmızı gül kadar popülerdir. Elegan duruşu ile tutkulu ve hayranlık uyandıran bir aşkı simgeler.

6 – Leylak

leylak

Narin bir çiçektir. Sevgilinizin kalbine yumuşak bir dokunuş yapar. Her çiçeğin söylediği bir şey vardır ya; bir bilgiye göre ‘Beni hala eskisi kadar seviyor musun?’ diye sorarmış leylaklar.

7 – Zambak

Birçok şekli ve rengi vardır zambakların. Ama rengi de şekli de ne olursa olsun aşkı en iyi simgeleyen çiçeklerdendir. Stil sahibi aşıklar için önerilen bir çiçek zambak.

8 – Kır çiçekleri

kır çiçekleri

Mevsim sebebi ile bulması zor çiçek tabii ki. Bahar aylarında rahatlıkla bulup gönderebileceğiniz kır çiçekleri o özlenen, saf aşkı temsil eder. Aklınızda bulunsun…

9 – Ayçiçekleri

ayçiçeği

Ayçiçeğinin anlamı hayranlıktır. Senelerdir en romantik çiçekler listesinde ilk 10’da yer almış bir çiçektir. Hem görüntüsü hem stili hem de farklılığı ile beklemediğiniz bir romantik sergileyebilirsiniz ayçiçekleri ile. Renkli, canlı ve bulunduğu ortama neşe katan bir çiçek.

10 – Lale

Kusursuz şekli ile kusursuz aşkı simgeler. Gül kadar ateşli bir anlam taşımakla birlikte biraz daha masum algılanabilir.

Ciceksepeti.com’un Sevgililer Günü çiçekleri için tıklayın


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş