Sevgililer Günü’nde Sevgilinizle Birlikte İzleyebileceğiniz Filmler


-1
-1 points

Sevgililer Günü’nü evde geçirmeye karar verdiniz; sevgiliye hediye alma işlemini tamamladınız ve son olarak evde güzel bir akşam yemeği planladınız. Peki yemek sonrasında ne yapacaksınız? Baş başa romantik bir aşk filmi izlemek güzel olmaz mıydı? Size önerdiğimiz en güzel aşk filmlerinden birini izleyip, sevgilinizle birlikte geçireceğiniz romantik bir akşamı en güzel şekilde noktalandırabilirsiniz. 

Sevgililer Günü için nasıl bir gün planlayacağına hala karar verememiş olanlar Sevgililer Günü’nde Neler Yapılır? yazımıza göz atabilir. Karar vermiş ve film seçerken tıkanmış olanlar için ise bu yazıyı hazırladık. Yani Sevgililer Günü’ne dair bütün hazırlıklarınız tamam ama eve gelince günü bitiriyor değiliz değil mi? Peki eve gelince ne yapacaksınız? Daha Sevgililer Günü sona ermedi sonuçta. Tüm dünyadan uzak ve sevgilinizle baş başa bir film izlemek Sevgililer Günü akşamı son derece uygun bir aktivite diye düşünüyoruz. Fakat ilk önce Sevgililer Günü’ne uygun romantik bir film seçmek gerekiyor. Sevgililer Günü filmleri bizden, izlemesi sizden…

Geçmişten günümüze kadar en romantik aşk filmlerini sizin için bir araya topladık. İşte karşınızda Sevgililer Günü’ne özel aşk filmleri;

Selvi Boylum, Al Yazmalım (1977)

Selvi boylum al yazmalım film afişi
Görsel: IMDb

İlk sırada bizden bir yapım var. Bir klasik haline gelmiş filmi bilmeyeniniz yoktur, biz yine de sizin için filmi kısaca anlatalım. Başrollerde Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ve Kadir İnanır yer alıyor. Selvi boylu İlyas ve güzeller güzeli Asya’nın aşk hikayesi felaketle sonuçlanır. İlyas, Asya’yı aldatır. Hayatta en büyük tutkusu kamyonu olan İlyas’ın geçimsiz tavırları da üstüne eklenince Asya sonunda evi terk eder…

Joe Black (Meet Joe Black / 1998)

ölüm meleği
Görsel: IMDb

Brad Pitt, Anthony Hopkins ve Claire Forlani rol aldığı film vizyona girdiği 1998 yılının en çok konuşulan filmlerinden biri olmuştu. Filmin konusunu kısaca anlatacak olursak; zengin bir medya patronu olan William Parrish’in karşısına Joe Black adına bir adam çıkar ve kızı Suzan’a aşık olur. Bu ilişkinin sonuçları hem Suzan hem de aile için çok acı sonuçlar doğurur. Suzan’ın aşık olduğu Joe Black gerçekte kimdir? 

Romeo + Juliet (1996)

romeo ve juliet
Görsel: IMDb

William Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet, Baz Luhrman 1996 yılında, modern haliyle sinemaya uyarlandı. Filmin başrollerini Leonardo DiCaprio ve Claire Danes yer alıyor. Şehrin iki düşman ailesinin çocukları trajik bir rastlantı sonucu tanışıp birbirlerine aşık olur. Çiftimiz iki aile arasında yaşanan savaşın ortasında bir kaçış noktası bulmaya çalışır…

Not Defteri (The Notebook / 2004)

the notebook
Görsel: IMDb

Nicholas Sparks’ın aynı adlı romanından uyarlanan film sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesini anlatıyor. Nick Cassavetes’in yönettiği filmin baş rollerini Rachel McAdams ve Ryan Gosling paylaşıyor. 40’lı yıllarda Seabrook’a kasabasına yaz tatilini geçirmek için Allie isimli bir kız gelir. Allie, karnavalda Noah isimli değirmende çalışan bir işçi ile tanışırlar ve aralarında büyük bir aşk başlar. İkinci Dünya Savaşı’nın en çok kızıştığı dönemde Noah, savaşa katılmak için Allie’den ayrılmak zorunda kalır. Savaş sona erip Noah evine döndüğünde Allie bir başkasıyla evlenmek üzeredir… 

Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November / 2001)

kasımda aşk başkadır
Görsel: IMDb

Keanu Reeves ve Charlize Theron’un başrollerini paylaştığı ve bir klasik haline gelen filmde iş kolik Nelson Moss ve özgürlüğüne düşkün Sara Deever arasındaki ilişkiyi anlatılıyor. Ama bu hikaye biraz farklı… Bittiğinde kendi yollarına gidecekleri bir aylık deneme. Beklenti yok. Baskı yok. Bağ yok. Sonunda aşık olabilirler mi?

İhtiras Rüzgarları (Legends of the Fall / 1994)

İhtiras Rüzgarları
Görsel: IMDb

1900’lerin Amerikası’nda geçen film albay William Ludrow ve üç oğlunun yıllara uzanan ihtiras dolu hikayesini anlatıyor. Herşey kardeşlerden birinin nişanlısı olan güzel Susannah kentten gelip hayatlarına girmesiyle başlar. Birinci Dünya Savaşı patladığında işler iyice karışmaya başlar…. 

50 İlk Öpücük (50 First Dates / 2004)

50 ilk öpücük
Görsel: IMDb

Aşk en güzel hediye değil midir sizce de? İşte bu filmde de bunu hissedeceksiniz. Son derece eğlenceli olan film, her gece hafızasının silinmesine yol açan ender bir nörolojik rahatsızlığa sahip sanat öğretmeni Lucy ve büyük çapkın Henry arasındaki Hawai’de geçen aşk ilginç aşk hikayesini anlatıyor. Başrollerinde Adam Sandler ve Drew Barrymore’ın yer aldığı filmi, komedi filmlerinin usta yönetmeni Peter Segal yönetti. 

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind / 2006)

Sil Baştan
Görsel: IMDb

Jim Carrey’i çok farklı bir rolde izlediğimiz film, ilginç senaryosuyla 2003 yılının en çok ilgi çeken filmlerinden biri olmuştu. Joel Barish ve Clementine Kruczynski’nin hikayesini anlatan filmde ilişkileri bitmek üzere olan çiftin birbirlerini unutmak için hafızalarını sildirmeye karar verir. Clementine hafızasını sildirir, Joel bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine’i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar…

Göl Evi (The Lake House / 2006)

göl evi
Görsel: IMDb

Başrollerini Sandra Bullock ve Keanu Reeves’in paylaştığı Göl Evi filmi gerçekten benzerine az rastlanan bir temada işlenmiş. İki kırık kalbin zamanı ve mekanı aşan kavuşması, birçok yerde nasıl yani dedirten bir şekilde yer alıyor filmde. İster istemez filmi izlerken “Şimdi burası böyle olması gerekmiyor mu o zaman?” diyerek konuya dahil oluyorsunuz.

Aynı Yıldızın Altında (The Fault In Our Stars / 2012)

aynı yıldızın altında
Görsel: IMDb

Hastalıkla mücadale eden iki gencin yolların kesişmesi ile bir maceraya atılmalarını konu alan film esansında sık sık gözyaşlarınıza müdahale edemeyebilirsiniz. Tiroid kanseri Hazel ve beyin tümörü ile savaş veren Augustus’un hüzünlü hikayesi, zamanın kıymetini bilerek sevdiğimize sıkı sıkı sarılmamızı öğütler nitelikte.

Peekay – PK (2014)

pk filmi
Görsel: IMDb

Hint filmi sevenler buraya! Aamir Khan’ın yaptığı her film mi güzel oluyor yoksa güzel olmayacak bir filme imzasını mı atmıyor bilemiyoruz. PK, dünyaya yeniden gelsek soracağımız muhtemel soruları filmde göz önüne sererek bizi düşündürebilen bir yapım. İçinde sadık dostlukların ve beklenmedik aşkların yer aldığı bu Bollywood filmi elbette bol danslı ve müzikli. Biz ayrı dünyaların insanıyız klişesini gerçek anlamı ile işleyen film mutlaka izlenmeye değer.

Aşıklar Şehri (La La Land / 2016)

la la land
Görsel: IMDb

2016 yılının en çok konuşulan filmlerinden biri olan Aşıklar Şehri, bir çok dalda Oscar alarak tam anlamı ile törendeki ödülleri sildi süpürdü! Filmin adlığı ödüllerin isimleri yan yana konulsa neredeyse yeniden bir film senaryosu çıkabilir. Başarısının meyvesini her şeyi ile alan filmin konusu ise Sebastian ve Mia isimli iki gencin yollarının kesişmesi ile başlayan mücadelelerini işliyor. Sanat tutkunu iki gencin hikayesi müzikal tadında işlenmiş ve adeta modernize edilmiş bir Hollywood hikayesi olarak kabul görülmüş.

Senden Önce Ben (Me Before You / 2016)

senden önce ben
Görsel: IMDb

Ayı isimli kitabın uyarlaması olan film, son zamanların parlayan yıldızı Emilia Clarke ve Sam Claflin’in başrolleri paylaştığı bir yapım. Bu film ile ilgili ne söylesek spoiler ( film hakkında önemli bilgiler veren içerikler) olarak algılanabilir. Standart bir aşk hikayesinden farklı olarak aşktan da öte hislerle birbirlerinin hayatını etkileyen kişileri konu alan filmde birbirinden çok farklı hayatlara sahip olan iki kişinin bu hayata -kısmen de olsa- dahil oluşları oldukça etkileyici bir şekilde işlenmiş. Serinin devam filmi ise yolda. Kahvenizi çikolatanızı alın ve filmin akışına kendinizi bırakın…

Aşk (Her/ 2013)

her
Görsel: IMDb

2013 yılında vizyona giren bu film, bilim kurgu hikayesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. “Bir bilim kurgu filminin Sevgililer Günü akşamında yeri ne” demeyin. Filmde Theodore isimli karakterimiz eşinden ayrılmak üzereyken, insan davranışlarını simüle eden bir bilgisayar programı ile tanışıyor. Bu program ile duygusal bağ kuran Theodore, zamanla insan ilişkilerini sorgular hale geliyor. Filmin sonunda neler oluyor söylemeyelim tabii ama romantik filmleri seven kadınlar ve Marvel filmlerinin hayranı olan erkekler için Sevgililer Günü’nde birlikte izlenebilecek bir film.

İkimizin Yerine (2016)

ikimizin yerine filmi
Görsel: IMDb

Ses getiren bir yerli film ile devam edelim. Son yılların parlayan yıldızı Serenay Sarıkaya ve her dönemin en çok beğenilen erkek oyuncularından Nejat İşler’in başrollerini paylaştığı film aynı zamanda Serenay Sarıkaya’nın ilk sinema filmi olma özelliğini taşıyor. Film küçük bir kasabada öğretmenine aşık olan Çiçek‘in hikayesini anlatıyor.

Gönül Yarası (2004)

gönül yarası
Görsel: IMDb

Şener Şen, Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’in oynadığı bu film kalbinize dokunacak. Nazım öğretmenin emekliye ayrılıp da geldiği İstanbul’da tanıştığı Dünya ile bambaşka bir dünyaya bakan Şener Şen, bu filmde kalbimize sonsuza dek kazınıyor desek yanlış olmaz herhalde.

Sevgiliniz için henüz Sevgililer Günü hediyesi almadıysanız ÇiçekSepeti Hediye ve Sevgililer Günü Hediyeleri kategorilerimizi ziyaret edebilir, sevgilinize özel, en güzel Sevgililer Günü hediyesini sipariş edebilirsiniz.

sevgililer günü hediyesi

Bunlara da göz atın!

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir