TeknolojiTeknolojik Ürünler

Açık Havada Sinema Keyfi için Projeksiyon Cihazı Önerileri

Pandemi ile birlikte evde daha çok vakit geçirmeye başladığımız bir gerçek. Bununla birlikte evin konforuna da iyice alıştığımızı da söyleyebiliriz. Öyle ki evimiz kimi zaman şık bir restoran haline dönüştü, kimi zaman bir kuaför salonuna, kimi zaman ofise… Bu yazımız ise evinizi sinema salonuna dönüştürmek isteyenlere! Evinizde bir sinema alanı oluşturmak, en güzel filmleri evinizin konforunda izlemek için tercih edebileceğiniz projeksiyon cihazı önerileri, yazımızda sizi bekliyor!

Sinemayı evinize taşımanızı sağlayan projeksiyon cihazları, büyük küçük herkesin çok seveceği elektronik ürünlerden biridir. Sinema salonlarındaki dev ekranı evinizin salonuna, balkona ve hatta açık havaya bile taşıyabilirsiniz! Temelde, görüntüleri düz biz zemine yansıtarak size 7. sanatın kapılarını açan projeksiyon cihazları ile siz de keyif dolu günler geçirebilirsiniz! Projeksiyon cihazını almadan önce nelere dikkat etmek gerekir, en iyi projeksiyon cihazları nelerdir gibi soruların cevabı, yazımızda sizi bekliyor!

Projeksiyon Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evet, tabii ki birbirinden kullanışlı projeksiyon cihazlarını ayrıntılı şekilde incelemeden önce projeksiyon cihazları hakkında biraz daha bilgi verelim. Hangi projeksiyon cihazını almalıyım? Nasıl seçim yapmalıyım? Hangi teknoloji daha kullanışlı? gibi çeşitli sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz!

 • İlk olarak projeksiyon cihazınızı alacağınız alana karar vermelisiniz. Açık hava için kullanmak istediğiniz ve evin içinde kullanacağınız projeksiyon cihazları farklılık gösterebilir.
 • Projeksiyon cihazları temelde iki kategoridedir: LCD ve DLP. Kullanım amacına ve ihtiyaçlarınıza göre hangi tarzda ürünü seçeceğiniz farkılılık gösterir. Her iki kategorinin de kendine göre bazı özellikleri vardır. LCD projektörler genellikle taşıma açısından daha zordur. DLP projektör modelleri kamp yapanlar ya da kolay taşıyabilecekleri modeller arayanlar için daha iyi bir seçenek oluşturuyor.
 • DLP tarzı ürünler büyük alanlara ihtiyaç duymuyor. Bu yüzden de bu tarz cihazlar daha portatif oluyor ve dilediğiniz her yerde sinema keyfini ayağınıza getiriyor. Bu cihazların ışık kaynağı ve lensleri ise kapalı bir alanda. Dolayısıyla ürün tozdan etkilenmiyor ve sinema kalitenizi etkilemiyor. Ayrıca bu sayede ürünün masrafı da azalıyor.
 • LCD görüntü teknolojisini kullanan projeksiyon cihazlarında ise ışık; kırmızı, yeşil ve mavi panellerden geçiyor. Bu ürünlerde zaman zaman siyah renklerde problemler meydana gelebiliyor. Siyahları tam anlamıyla göstermeyen LCD cihazlar, DLP cihazlara göre daha parlak görüntülere sahip.
 • Projeksiyon cihazı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur, lümen değeri. Cihazın içerisinde bulunan lambanın ürettiği ışık gücünü ifade eden lümen değeri yükseldikçe, yansıtılan ekranın parlaklık değeri de artıyor. Ortalama olarak 3500-5000 lümen aralığında ışık gücüne sahip projeksiyon cihazları arasından seçim yaparak iyi bir görüntüye ulaşabilirsiniz.
turned on LED projector on table
Projeksiyon Cihazı Önerileri
Projeksiyon Cihazı Seçimi
 • Cihazın kalitesini belirleyen çok önemli bir diğer özellik ise çözünürlük. Çözünürlük değerleri direkt olarak projeksiyon cihazının yansıttığı ekrandaki piksel oranını ifade ediyor. Bu yüzden iyi bir çözünürlüğe sahip cihazı tercih etmeniz, çok daha iyi bir görüntüye ulaşmanız açısından oldukça önemli.
 • Önemli olan konulardan biri de lamba ömrü. Projeksiyon cihazları görüntüyü yansıtırken ışık gücü kullanıyor. Bu yüzden de belli bir süre sonra lambaların değiştirilmesi gerekiyor. Sizin bu noktada yapabileceğiniz şey, lamba ömrünü uzatmak. Bunun için de:
  1. Yüksek görüntü kalitesine ihtiyaç duymadığınızda cihazı ekonomik moda getirin.
  2. Cihazı, sigara ve toz gibi dış etkenlere çok fazla maruz bırakmayın.
  3. Aralıksız ve uzun süreli kullanımdan mümkün oldukça kaçının.
  4. Cihazın elektriğini tamamen kesmeden önce cihazın soğumasını bekleyin.
 • Cihazın fanının gürültülü olup olmadığına da dikkat edebilirsiniz. Açık havada kullanım esnasında fan sesi sizi çok rahatsız etmese de evin içinde kullanacağınız projeksiyon cihazlarının fan sesinden rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu yüzden 30 dB(Desibel) altındaki cihazları tercih edebilirsiniz.
 • Son olarak cihazın bağlantı noktasına da dikkat etmenizde tabii ki fayda var. Bu sayede kurulum esnasında da sıkıntı yaşamadan sinema keyfinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz!

Detaylı bir şekilde projeksiyon seçiminden bahsettiğimize göre artık projeksiyon cihazı önerilerine geçebiliriz!

Projeksiyon Cihazı Önerileri

1-) Elephas Projektör

ELEPHAS Taşınabilir Projektör - İphone ile Uyumlu
Projeksiyon Cihazları ile Evinizi Sinema Salonuna Dönüştürün, ELEPHAS Taşınabilir Projektör – İphone ile Uyumlu

Bir kutu patlamış mısır, belki bir battaniye, sevdikleriniz, evinizin konforu… Daha güzel bir sinema keyfi olur mu? Bu ürün, evinizde kolayca kullanabileceğiniz LCD projektörlerden biri. Ortalama bir büyüklüğe sahip olan bu projeksiyon cihazı sayesinde hem evin içini hem he açık havayı sinema salonuna dönüştürebilirsiniz!

2-) Mini DLP Projektör

Projeksiyon cihazı
En İyi Projeksiyon Modelleri Sayesinde Eğlence Her Zaman Sizinle Olsun, Mini Projektör – Artlii Mana Taşınabilir DLP Projektör

Sırada daha küçük boyutlarda bir ürün var. Gelişmiş DLP projeksiyon teknolojisine sahip olan bu ürün aynı zamanda wifi bağlantısına da sahip! Boyutu sayesinde kolayca taşıyabileceğiniz bu ürünü kendiniz ve arkadaşlarınız için tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz her yerde ve her zaman eğlenceyi yakalamak için siz de bu şık tasarımı tercih edebilirsiniz! Boyutunun küçük olmasının yanı sıra genişçe bir yansıtma yapan bu ürün ile eğlencenin tadını çıkarın!

3-) DLP Video Projektörü

WOWOTO A5 Pro Android 7.1 Taşınabilir DLP Video Projektörü
Projeksiyon Cihazları ile Sevdiklerinizi Mutlu Edin, Taşınabilir DLP Video Projektörü

Yine boyutu küçük ama etkisi büyük olan bir üründen bahsedeceğiz şimdi. Cebinizde bile kolayca taşıyabileceğiniz bu cihaz sayesinde dilediğiniz her yerde sinema keyfi sizinle! Ayrıca sinema haricinde okulda sunum yapmak ya da açık havada sevdiklerinizle eğlenmek istediğinizde de bu ürünü kolayca kullanabilirsiniz. Bu projektör, DLP teknolojisi sayesinde en iyi şekilde görüntü kalitesini sunar. Hafif, küçük ve şık haliyle siz de bu ürünü çantanızdan eksik etmeyin!

4-) ViewSonic JBL Hoparlörlü WVGA Bataryalı Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazı
Sinemayı Evinize Taşımanızı Sağlayacak Projeksiyon Cihazlarını Keşfedin, ViewSonic M1 Mini 50 ANSI JBL Hoparlörlü WVGA Bataryalı Taşınabilir LED Cep Projeksiyon Cihazı

Sırada dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden birinin sahibi olan bir ürün var kaşımızda. Bu ürün kolayca tanışabildiği için gittiğiniz her yerde eğlenceyi yanınızda götürmenizi sağlar. Hafifliği, ultra mini boyutu ve değişebilen renkli kapakları ile trendleri yakalamanızı sağlar. Dahili batarya, JBL hoparlörler ve powerbank ile şarj edilme özelliği sayesinde bu projeksiyon cihazı istediğiniz an kullanabileceğiniz bir cep sinemasına dönüşüyor! Bu ürün sayesinde istediğiniz her an kusursuz ses ve görüntü kalitesine ulaşabilirsiniz. Böylece sizin için eğlence hiç bitmez!

5-) Yg300 Mini Led Projeksiyon Cihazı 600 Lümen Ev Sinema Sistemi Hdmi Usb Sd Kart Şarjlı

Sevdiğiniz filmleri, dizileri ya da klipleri izlemenin en keyifli yollarından biri her ortamı sinema salonuna dönüştüren projeksiyon cihazlarıdır. Bu ürün de en eğlenceli anları dilediğiniz anda oluşturabilmeniz için mini boyutta! Kullanımı oldukça basit olan projeksiyon cihazına telefondan görüntü aktarabilirsiniz. Ayrıca USB bağlantısı sayesinde görüntü aktarımı da gerçekleştirebilirsiniz. Güç bağlantısı gerekmeden dilediğiniz şekilde bu ürünü kullanabilirsiniz. Mini boyutu ve kullanışlı özellikleri sayesinde bu ürün, istediğiniz her ortamı sinema salonuna dönüştürmenizi sağlar. Siz de hemen bir projeksiyon cihazı edinin ve eğlenceyi farklı bir boyuta taşıyın!

6-) Vamvo Ultra Mini Portable Projector 

Projeksiyon cihazı
En İyi Projeksiyon Cihazları ile Keyfiniz Doruklara Ulaşsın! Vamvo Ultra Mini Portable Projector 

Kolay kurulumu ve taşınabilme özelliği ile eğlenceyi ayağınıza getiren bir ürün var sırada! Kompakt, taşınabilir ve çok yönlü olmasıyla öne çıkan bu ürünün kullanımı da çok kolaydır. Akıllı telefonunuzun ekranını bu cihaza yansıtabileceğiniz gibi cihazın USB girişi sayesinde de istediklerinizi yansıtabilirsiniz. Aileniz, iş arkadaşlarınız ve tüm sevdikleriniz için istediğiniz her içeriği büyük ekranlara yansıtabilirsiniz!

7-) Artlii Octopus Film Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazı
Sinema Keyfini Evinize Taşımanızı Sağlayacak Projektörler, Artlii Octopus Taşınabilir Film Projeksiyon Cihazı

Tasarımı bir ahtapota benzeyen bu projeksiyon aleti kompakt ve taşınabilir olmasıyla da oldukça kullanışlı. En iyi video deneyimini sağlamak için en yüksek kaliteli camlara sahip olan cihaz sayesinde sinema keyfini dolu dolu yaşayabilirsiniz. Parlak ve renkli görüntüsü sayesinde eğlenceyi katlayan bu ürün, yüksek kaliteli ses sistemiyle de kulaklarınızın pasını siler. Bu ürünü teknoloji düşkünü arkadaşlarınız için hediye olarak da tercih edebilirsiniz. Ayrıca tabii ki kendiniz için satın alıp sevdiklerinizle keyif oldu günler geçirebilirsiniz!

8- ) Anker Nebula Apollo Akıllı Projeksiyon Cihazı

Anker Nebula Apollo Akıllı Taşınabilir WiFi Kablosuz Pico Projeksiyon Cihazı
Projektörler ile Keyif Her Zaman ve Her Yerde Sizinle Olsun! Anker Nebula Apollo Akıllı Taşınabilir WiFi Kablosuz Pico Projeksiyon Cihazı

Ve listenin son önerisinde sıra. Eğlencenizi tek tuşla kontrol etmenizi sağlayan bu ürün, aynı zamanda çok şık! Güçlü ve etkileyici tasarımı ile göze hitap eden projektör; çoklu giriş alanı, akıllı uygulaması ve eşsiz hoparlörü ile kalpleri kazanıyor. İsterseniz sabahları çocuklarla çizgi film izleyin, isterseniz öğleden sonraki tarifinizi açık ya da isterseniz ailenizle birlikte akşamın keyfini çıkarın! Dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bu ürün, eğlenceyi size getiriyor!

Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ÇiçekSepeti’nde evinizi sinema salonuna dönüştürmenizi sağlayacak ürünler de var! Projeksiyon cihazları, hoparlörler, ses sitemleri… Yaşam alanlarınızı güzelleştirecek, hayatınıza renk katacak tüm ürünler için ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesine göz atın! Üstelik alışverişinizi uygun fiyatlar ve farklı ödeme seçenekleri sayesinde çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir