TeknolojiMobil ÜrünlerTeknolojik Ürünler

Çocuklar İçin En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri ve Önerileri

Eskiden kol saati denildiğinde akla zamanı gösteren şık ama basit cihazlar gelirdi. Günümüzde ise durum değişti ve artık teknolojik saatler hayatımıza girdi. Akıllı saatler sayesinde artık iletişim kurabiliyor, veri saklayabiliyor veya paylaşabiliyoruz. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için oldukça faydalı olan akıllı saatlerin çocuklar için özel üretilen modelleri de bulunmakta. Çocuk akıllı saati sayesinde çocuğunuzun okulda veya bir yere gittiğinde nerede olduğunu takip edebilir, anlık olarak iletişim kurabilirsiniz. Peki, en iyi çocuk akıllı saatleri hangileri ve çocuk akıllı saati alırken nelere dikkat edilmeli?

Çocuk akıllı saatleri, çocuğunuzdan haberdar olmak ve nerede olduğunu takip etmeniz için harika bir yöntemdir. Büyük şehirlerde okula giden çocukların eve dönüşlerinde aklınızın çocuğunuzda kalmamasına yardımcı olur. Özellikle yaşı telefon kullanmaya yetmeyen küçük çocuklar için tam biçilmiş kaftandır. Çocuğunuza bir akıllı saat alarak kendi telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde takibini yapabilirsiniz. Ayrıca bu akıllı saatler çocuğunuza da yardımcı olacak özelliklere sahiptir.

Çocuklar İçin Akıllı Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklar için akıllı saat seçimi nasıl yapılmalı?
Çocuk akıllı saati alırken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Çünkü her marka farklı özellikler sunar ve bu özelliklere hakim olmak gerekir.
  • Öncelikle çocuk akıllı saat modellerinin olmazsa olmaz özelliği GPS özelliğidir. Çünkü GPS sayesinde çocuğunuzu harita üzerinden görüntüleyebilir ve nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Güvenlik için bu özellik ilk kuraldır.
  • Ayak izi özelliği, çocuğunuzun 30 gün öncesine kadar bulunmuş olduğu konumları listelemenizi sağlar. Bu sayede tarih ve saat detaylarıyla her şeyi görebilirsiniz.
  • Her akıllı saat, her yaşa uygun olmayabilir. 5 yaşından itibaren kullanıma uygun olan modeller olduğu gibi 9 yaştan itibaren kullanıma uygun modeller de bulunmaktadır.
  • Akıllı saat, çocuğunuzla iletişim kurmanıza olana tanımalıdır. Bu nedenle sesli arama özelliği olması oldukça önemlidir. Bazı modellerde görüntülü arama özelliği de bulunmaktadır. Fakat bazılarında arama özelliği yoktur. Bunun yerine sesli mesaj ile iletişim sağlayabilirsiniz.
  • SOS tuşu, çocuğunuzun başına tehlikeli bir durum geldiğinde kullanacağı bir özelliktir. Bu tuşa 3 saniye kadar başı tuttuğunda saat, sizi arayacak veya uyarı mesajı gönderecektir. Bu tuşu doğru kullanmak adına çocuğunuza hangi durumlarda kullanması gerektiğini tam olarak anlatmayı unutmamalısınız.
  • Çocukların oldukça hareketli olması ve eşya koruma konusunda bilgilerinin yetersiz olması nedeniyle su geçirmezlik oldukça önemli bir özelliktir. Suya dayanıklı ve su geçirmeyen bir saati uzun yıllar kullanabilirsiniz.
  • Akıllı saatin pil kapasitesi oldukça önemlidir. Ortalama olarak 400 – 500 mAH bir akıllı saat için uygun bir pil kapasitesidir.

Akıllı Saat Önerileri

Dikkat etmeniz gereken özellikleri sıraladığımıza göre çocuklar için akıllı saat önerilerimize geçebiliriz.

1-) Tcl MT42 Akıllı Çocuk Saati

Çocuklar için akıllı saat - Tcl MT42
Tcl MT42 akıllı çocuk saati ile aklınız çocuğunuzda kalmayacak.

Android işletim sistemine sahip olan Tcl MT42 akıllı çocuk saati, otomatik konum paylaş özelliği sayesinde size sürekli bilgi verir. 4G görüşme ve 2 MP kamera sayesinde dilediğiniz zaman çocuğunuzla iletişim kurabilirsiniz. 2 saatte tam şarj olabilen 850 mAh batarya ise ortalama olarak 7 gün pil ömrü sunmaktadır.

2-) Smartberry Çocuk Akıllı Saati

Çocuklar için akıllı saat - Smartberry
Birçok özelliği bulunan Smartberry çocuk akıllı saati, uygun fiyatıyla da ön plana çıkmaktadır.

Tam bir fiyat/performans ürünü olan Smartberry çocuk akıllı saati, özellikleriyle de beklentilerinizi karşılayacaktır. Sim kartlı olması sayesinde sesli görüşme sağlayan cihaz, konum takip sistemine sahiptir. Bu sayede her zaman iletişimde kalabilirsiniz. Ayrıca ders modu özelliği sayesinde ders saatlerinde çocuğunuzun dikkati dağılmaz. Ek olarak tamamen dolu batarya ile 36 saate kadar çalışmaktadır.

3-) Bilicra Connect Akıllı Çocuk Saati

Çocuklar için akıllı saat - Bilicra
Bilicra Connect, çocuğunuzun yeni favorisi olacak.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Bilicra Connect çocuk akıllı saati, güç tüketimini optimize ederek uzun pil ömrü sunar. Güç tasarrufu modunda 48 saate kadar kullanım ve 73 saat bekleme süresi sağlayan cihaz, su ve toza dayanıklıdır. Hassas konumla özelliği sayesinde rahatça takip yapabilirsiniz. Görüntülü ve sesli konuşma özelliği, elektronik çit ve özel alarm öne çıkan diğer özellikleridir.

4-) Wiky Watch 4g

Wiky watch
Çocuğunuzla yeni iletişim aracınız; Wiky Watch 4G.

Sınırsız rehber belirleme özelliği bulunan Wiky Watch 4G, sesli mesajlaşma ve görüntü arama özelliklerine sahiptir. Yazılı olarak mesaj atabildiğiniz cihaz, SOS acil durum düğmesi ile özel durumlarda anından iletişim sağlar. Elektronik çit özelliği ile belli alanların dışında çıkıldığında size haber verir. Konumlandırması oldukça başarılı olan cihazın ek olarak LED fener özelliği de bulunmaktadır.

5-) Twox Plus Akıllı Çocuk Saati 

Twox Plus akıllı saat
Twox Plus, hem şık hem de oldukça kullanışlıdır.

Son önerimiz, Twox Plus akıllı çocuk saati. GPS ve SOS özelliği bulunan cihaz, rahatça çocuğunuzla iletişim kurmanızı sağlar. Uygulama üzerinden belirlenen 10 kişiyi arama özelliği sunan cihaz, bu kişiler dışında kimseyle iletişime izin vermez.  Ders modu, sesli mesaj özelliği, elektronik çit ve ayak izi özellikleri cihazın öne çıkan diğer özellikleridir.

Çocuklar için akıllı saat başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir