Kozmetik ÜrünlerModa & Güzellik

Vegan Kozmetik Markaları ve Tavsiye Ürünler

Kozmetik ürünler, çoğu zaman çeşitli hayvanlar üzerinde deneyler yapılarak üretiliyordu. Vegan kozmetik markalarının doğuşu ile birlikte ise kozmetik sektöründe farklılıklar ortaya çıktı. Vegan kozmetik yani cruelty free ürünler, üretim ve geliştirme sürecinin hiçbir aşamasında hayvanların kullanılmadığı ve hayvanlar üzerinde test yapılmayan ürünlerdir. Siz de kozmetik ürünlerinizi, vegan kozmetik markaları ile değiştirmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Cruelty free ürünler hangileridir, hangi markalar hayvanlar üzerinde deney yapmaz diye merak ediyorsanız, Cruelty-Free şirketlerinin yer aldığı websitesini inceleyebilirsiniz. Bu sayede doğaya, hayvanlara saygılı bir şekilde kişisel bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Vegan kozmetik markaları, yazımızda sizi bekliyor!

Vegan Kozmetik Markaları

Hayvansal kaynaklı her şeyi reddeden vegan kozmetik ürünleri, kozmetik sektöründe oldukça önemli bir yer tutuyor. Hayvansal ya da hayvan kaynaklı her şeyi reddeden vegan kozmetik ürünler; içeriğinde de yapım sürecinde de hayvanlarla ilgili bir aşama bulundurmaz. Siz de kozmetiklerinizi vegan kozmetik markaları arasından seçmek isterseniz yazımızdaki detaylara göz atabilirsiniz!

Aveda

Vegan kozmetik markaları
Vegan Makyaj Markalarını Keşfedin

Aveda, hem saç bakımı ürünleri hem de kozmetik ürünleri üreten markalardan biri. Hint felsefesi yaklaşımlarıyla ön plana çıkan Aveda, bitkisel ürünler üretiyor. Dudak ürünleri için doğal üretilmiş bal mumu; saçlar için bal mumu alternatifi bileşenlerden ürünler üretiyor. Ruj, parlatıcı, şampuan, dudak kalemi gibi pek çok kozmetik ürününüzü Aveda’nın ürünleri ile değiştirebilirsiniz.

Revolution

Vegan kozmetik markalarından bir diğeri Revolution. Hem makyaj malzemelerinde hem de cilt bakım ürünlerinde Revolution, önde çıkan kozmetik markalarından biri. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan Revolution; rengarenk farları, cilt temizleyicileri, her saç için uygun şampuanları ile pek çok vegan seçeneğe sahiptir. Vegan far bulmak, aslında oldukça zor. Çünkü ezilmiş böceklerden ortaya çıkan karmin boyası, sentetik boyalara göre çok daha yaygın ve güvenli. Ama Revolutin’da istediğiniz her ürünü bulabilirsiniz!

Nyx Cosmetics

Cruelty Free ve Vegan Kozmetik Ürünleri, NYX Göz Farı Paleti – Ultimate Shadow Palette Brights

Vegan makyaj malzemesi markaları dendiğinde en iyilerinden biri de Nyx Cosmetics ürünleridir. Vegan ve cruelty free formülleriyle olukça geniş ürün seçeneğine sahip olan Nyx Cosmetics ürünleri arasında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Gözenek görünümleriniz için kapatıcılar, kuru cildiniz için nemlendiriciler, fonödetenler, eyeliner seçenekleri, rimeller… İhtiyacınız olan her şey, Nyx Cosmectics’te!

Weleda

Vegan kozmetik markaları
Vegan Kozmetik Markaları, Weleda Calendula Organik Yüz Kremi 50ml

Kendi bitki bahçesine sahip bir ilaç laboratuvarı olarak başlayan Weleda, doğal cilt bakım ürünleri üreten bir marka. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan bu marka ürünlerinin içeriğinde ayrıca parabenler, koruyucular, sentetik kokular da yok. Weleda; doğal kokular, çiçek, meyve özleri ve uçucu yağlar kullanarak üretim yapıyor. Ayrıca hayvanlar üzerinde test yapmadığı için de herkesin çok sevdiği markalardan biri. Siz de Weleda’nın farklı kozmetik ürünlerini deneyebilirsiniz.

Lavera

Vegan kozmetik markaları

Almanya’da üretime başlayan Lavera hem uygun fiyatlı hem de etik anlayışları olan bir marka. Katı şampuan, deodorant, bakım serumu gibi ürünleri keşfedebilirsiniz. Lavera, cruelty free ve vegan bir marka olmasının yanında iklim-nötr bir şirket. Yani şimdiden %100 yeşil enerji ile üretim yapıyor. Siz de hem doğaya saygınızı göstermek hem de cildinize iyi bakmak isterseniz Lavera ürünlerini inceleyebilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir