Trend

BANA ÇİÇEĞİNİ SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM

Artık neredeyse her halimizle, hatta her mimiğimizle karakterimiz hakkında birçok tüyo verebiliyoruz. Uzmanlar da bu konuda epeyce ilerlediler, sevdiğimiz renkten tutun, sevdiğimiz hayvana, sevdiğimiz ev biçimine kadar her tercihimizin kişiliğimiz hakkında çevremize tüyo verdiği görüşündeler. Biz de şimdi çiçekler üzerinden karakter analizi yapacağız, bakalım hangi çiçeğin tutkunu, hangi özellikleriyle ünlü?

Papatya sevenler

image (9)

Efendim, biliyorsunuz ki, papatyalar, neşeli görünümlerinin yanı sıra, özgürlüklerine epeyce düşkün çiçeklerdir. Her an her yerde karşınıza çıkabilecek durumda olsalar da özgürce büyüyebilecekleri ve çoğalabilecekleri alanları seçerler. Bu çiçeği sevenler de genellikle bu özelliklere sahiptir, çevresinin neşe kaynağı, güler yüzlü ve arkadaş canlısı olan papatya sevenler, kalabalık ortamları, partileri, geniş arkadaş gruplarını çok sevseler de, kendilerine ait bir alanları da olsun isterler.

Gül sevenler

image (10)

“Gülü seven dikenine katlanır.” Cümlesinden yola çıkarak yapacağız bu çiçeği sevenlerin tahlilini. Güzelliği ile büyüleyen, narin yapılı bu çiçek, kendini koruyabilmek adına kendini sivri dikenlerle sarmalamıştır, bu da hayatını koruma altına alma isteğinden kaynaklanmaktadır. Kendi içinde farklı renklere bürünse de (kırmızı, beyaz, sarı gibi) temelinde hepsinde güzelliğini ve asaletini koruma arzusu yatmaktadır. O yüzden değerli gül severler, hayata karşı çok cesur ve dik görünseler de, yapılarında son derece kırılgan ve hassaslardır. Güzelliğe düşkünlerdir, zahmetli işleri severler ve layıkıyla yerine getirirler. Şayet gönlünüzü bir gül severe kaptırdıysanız, dikenine katlanmanız gerektiğini söylememize gerek yoktur herhalde.

Lale sevenler

image (11)

Lale sevenler, hem kendi güzelliklerine, hem de çevresindeki her güzelliğe fazlasıyla düşkün insanlardır. Çünkü lale, renkleri ve estetik biçimiyle görenleri kendisine hayran bırakan bir etkiye sahiptir. Lale severler de, görünüşlerine fazlasıyla özen gösteren, çevresindeki tüm güzelliklere büyük bir hayranlık duyan ve sevgiyle yaklaşan, zevk sahibi, güler yüzlü ve sevgi dolu insanlardır. Sakin, ağır başlı ve uysal olan lale sevenler, bulundukları ortamı da güzelleştirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Orkide sevenler

image (12)

Orkide, mağrur, gururlu, kendine güvenli ve asil bir çiçektir. Neredeyse yalnızca çiçeklerin değil, çevresindeki tüm canlıların saygı duyası gelir, öyle büyük bir asalete sahiptir. Bu çiçeğin sevenleri de, genellikle aynı asalet ve güzelliğe sahiptir. Görkemli ve gösterişli olan her şeye özel bir düşkünlük gösterirler, kendi güzellikleri de her zaman ön plandadır. Ağır ve sakin karakterleri, onları çevresindeki herkesin saygı duyduğu bir karaktere çevirir. Bu çiçeğin sevenleri, genellikle insan yönetimi, müdürlük gibi işleri başarıyla yürütürler.

Nergis sevenler

image (13)

Nergis çiçeğinin hikayesini bilirsiniz, zamanın birinde son derece güzel genç bir erkek yaşamaktadır, kendi yüzünü hiç görmemiştir. Annesi kendisine aşık olmasın diye, kendisine bakmasını yasaklamıştır. Fakat bir gün, göle uzanmışken kendi aksini suda görür ve aşık olup suya düşer, düştüğü yerden nergis çiçeği biter. Bu hikayeden de anlaşılacağı üzere, bu çiçeğin sevenleri kendilerine hayran, güzelliklerinin farkında, cana yakın kişiliklerdir. Çevreleri tarafından da çok sevilen bu kişiler, güzelliklere, güzel kokulara yakınlık duyarlar. Cana yakınlıkları ve albenileri dikkat çekicidir.

Resmi ya da bilimsel bir gerçekliğe dayanmayan araştırmamız, kendinizi veya çevrenizdeki dostlarınızı daha iyi tanımanıza olanak sağladı mı bilemiyoruz, fakat bildiğimiz tek şey, hangi çiçeği severse sevsin, bir buket çiçekle gönlünü alamayacağınız kimsenin olmadığı! Gelin, çiçek sever dostlarınıza CicekSepeti.com‘ dan bugün bir sürpriz yapın, yüzlerindeki gülümsemenin nedeni bugün siz olun!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir