Çiçek Bakımı

Ruhunuzu Okşayacak Güzelliğe Sahip Bahar Çiçekleri

Havalar ısınmaya başladı. Doğanın da eşsiz güzellikleri de yavaş yavaş tekrar ortaya çıkıyor. Siz de her görüşünüzde sizi gülümsetecek, güzellikleriyle ruhunuzu okşayacak bahar çiçekleri ile evinizi güzelleştirebilirsiniz!

Bahar geldiğinde doğanın güzellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Bu güzelliklerden biri de bahar çiçekleridir. Çıktığı her yerde canlılığın ve gençliğin dokunuşlarını da yanında taşır bahar çiçekleri. Siz de baharın bu güzelliğini ÇiçekSepeti sayesinde aracılığı ile hem evinize hem de bahçenize taşıyabilirsiniz!

Ruhunuzu Okşayacak Bahar Çiçekleri

Sümbül

Ruhunuzu Okşayacak Bahar Çiçekleri
Ruhunuzu Okşayacak Bahar Çiçekleri, Seramikte Mor Sümbül Tasarımı

Ruhunuzu okşayacak çiçeklerden ilki, mis gibi kokusuyla ve görüntüsüyle büyüleyen sümbül. Soğanlı bitkilerden olan sümbül, yılda bir kez açtığı için de oldukça özel. Farklı renkleriyle göz alıcı olan sümbüller, aynı zamanda arıların ve kelebeklerin ilgisini çeker. Siz de isterseniz bahçenizde isterseniz evinizde sümbül çeşitlerine yer vererek göz alıcı ortamlar oluşturabilirsiniz. Sümbül bitkisiyle ilgili ayrıntılı bilgi için Sümbül Bakımı, Yetiştirilmesi ve Çoğaltılması yazımıza göz atabilirsiniz.

Güneş Şapkası

Sarı yaprakları ve üst kısmındaki siyah yapısı ile adını yansıtan Güneş Şapkası, kısa ömrü ama canlı yapısı ile bilinen bitkilerden. İki yıl ömrü olan güneş şapkasın ilk yılında çiçek açmayı genellikle başarıyor. Daha sonra da ilerleyen birkaç yılda çiçek açmaya devam ediyor. Siz de dilerseniz tohumdan ekeceğiniz bir güneş şapkası çiçeği ile bahçenizde sarının en güzel tonlarını oluşturabilirsiniz!

Hüsnüyusuf Çiçeği

Baharın Renkleri Hüsnüyusuf Aranjmanı
Güzelliğiyle Büyüleyen Bahar Çiçekleri, Baharın Renkleri Hüsnüyusuf Aranjmanı

Hüsnüyusuf çiçeği hem güzelliğiyle hem de zahmetsiz bir bitki olmasıyla ön plana çıkar. Kelebeklerin yanı sıra kuşları da bahçenize davet eden Hüsnüyusuf Çiçeği, beyaz ve mor renkleri ile bahçenize güzellik katar. İsterseniz çiçek buketi şeklinde isterseniz saksı çiçeği olarak ya da aranjman olarak hüsnüyusuf çiçeklerini satın alabilirsiniz. Her haliyle evinize mutluluk katacak, göreni büyüleyecektir!

Şakayık

5'li Pembe Şakayık Buketi
İlgi Çekici Bahar Çiçekleri, Şakayık Buketi

Güzelliği ile ruhunuzu okşayan Şakayık, aynı zamanda bahçenizin güzel kokmasını sağlar. Geniş alana ihtiyaç duyan Şakayık, bahçeler için uygun bir bitkidir. Ayrıca hem ilkbaharda hem de sonbaharda ekim yapılabilir. Kesme çiçekçilikte de sıklıkla şakayık çiçeği tercih edilir. Saksıda, buket olarak ya da aranjmanların içindeki şakayıklar ile siz de sevdiklerinizi mutlu edebilir, kendinize bir hediye verebilirsiniz. Bahar çiçekleri arasında en çok tercih edilen bitkilerden olan şakayık bakımı için Şakayık Çiçeği Bakımı (Nasıl Yetiştirilir?) yazımıza mutlaka göz atın!

Ekinezya

white and yellow flower in macro lens
Güzelliğiyle Büyüleyen Bahar Çiçekleri, Ekinezya

Kokularıyla ön plana çıkan Ekinezya çiçekleri; pembe, beyaz, mor ve sarı renkleri ile bilinirler. Bahçeye mükemmel bir koku veren Ekinezya genellikle 6 – 8 hafta arasında çiçek açar. Papatyagiller familyasının bir üyesi olan ekinezyalar aynı zamanda soğuk algınlığı tedavisinde de zaman zaman kullanılır. Hangi Çiçekler Cilt İçin Faydalıdır? yazımıza göz atarak farklı bitkilerin işlevlerini de öğrenebilirsiniz!

Orkide

En nadide çiçeklerden biri olan orkide, bahar çiçeklerinin en güzellerinden biridir. Sade görüntüsüyle oldukça zarif olan orkide çiçeği, hemen herkesin hayran olduğu bir bahar bitkisidir. Asil, zarif, zahmetsiz ve göz alıcıdır orkideler. Siz de orkidenin beyazlığı ile odanızın ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Tabii ki sadece beyaz orkideler ile değil; sarı, turuncu mavi, mor orkideler ile de ortamında havasını değiştirebilirsiniz. Orkide bakımıyla ilgili soru işaretleriniz varsa Orkide Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Orkide Bakımı Nasıl Olmalıdır? yazılarımıza mutlaka göz atmalısınız!

Lilyum

Beyaz Lilyum Buketi
İhtişamlı Bahar Çiçekleri İle Her Yeri Güzelleştirin, Lilyum Buketi

Ve sıra geldi bir diğer zarif çiçeğe! Mis kokusuyla baş döndüren lilyum, özellikle buketlerde sıklıkla tercih edilir. Mutluluğun simgesi olan Lilyumlar ile evinizi donatabilirsiniz. Hem özel günlerde hem de sıradan günleri unutulmaz anılara dönüştürmek için bahar çiçekleri arasında göz alıcı bir etkisi olan lilyumları tercih edebilirsiniz.

Diffenbachia

Dieffenbachia Camilla Bitkisi
Güzelliğiyle Büyüleyen Bahar Çiçekleri,, Dieffenbachia Camilla Bitkisi

Oldukça zarif ve güzel olan diffenbachia bitkisi de bahar çiçeklerinden biridir. Hem evlerde hem de ofislerde yetişebilen diffenbachia, bulunduğu ortama canlılık katar. Aslında difenbahya, çiçek açmayan bir bitkidir. Ama büyük yeşil yaprakları ile gören herkesi büyüleryen bir etkisi vardır. Bahar çiçekleri arasında en göz alıcı çiçeklerden biridir bu yüzden. Eğer bu bitkinin bakımıyla ilgili sorularınız varsa Salonların Yeşil Güzeli Dieffenbachia Bakımı ve Yetiştirilmesi yazımızda sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz!

Baharda evinizde, bahçenizde ve gönlünüzde çiçek açacak güzel çiçekler ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor! Siz de çiçekten çikolataya, elektronik ürünlerden moda ürünlerine kadar aradığınız her şeyi ÇiçekSepeti’nden kolayca satın alabilirsiniz! Online ya da mobil uygulama üzerinden alışveriş yapın, fırsatların tadını çıkarın!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir