Kültür & Sanat

Unutulmaz ve Gösterişli Bir Tören İsteyenlere Düğün Yapılabilecek Yalı Önerileri

Tüm sevdiklerinizin bir arada olduğu süslenmiş bahçeler, şık masalar üzerine serpilmiş konsept çiçekler, küçük atıştırmalıklar, dinleyenleri mest eden bir müzik grubu, ilk dans müziği akabinde hayran bakan gözler önünde yapılan unutulmaz dans… Rüya gibi bir düğünün tek cümlelik özeti değil mi?

Herkes prensesler gibi olduğu bir düğün ister, bu önemli günün yıllar geçse de hiç unutulmamasını, hep konuşulmasını ister. Peki prenseslere layık düğününüz için nereyi seçmek istersiniz? İşte boğazıyla, yeşiliyle  düğün yapmaya en uygun yalıları

Sait Halim Pasa Yalısı (İstanbul)

İhtişamlı tarihi dokusu ve göz kamaştırıcı manzarasıyla Sait Halim Paşa Yalısı, evlenecek çiftlere boğazın kollarını açıyor. Karşılama kokteylinden düğün pastasına, müziğinden yemeğine her detayın ince ince düşünüldüğü Sait Halim Paşa Yalısı, yeni başlangıçlara yelken açan konuklarını en güzel şekilde karşılıyor.

sait-halim-pasa-yalisi-1

sait-halim-pasa-yalisi-2

Hatice Sultan Yalısı (İzmir)

İzmir körfezinin en eşsiz manzarasına sahip olan tarihi yalı, Osmanlı’nın sanat izlerini bünyesinde bulunduruyor.

saime-sultan-yalisi

saime-sultan-yalisi-2

Esma Sultan Yalısı (İstanbul)

Adını 32. Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz’in kızı Esma Sultan’dan alan yalı, ona düğün hediyesi olarak 1889 yılında veriliyor. Ortaköy’ün en güzel manzarasına sahip yalı aynı zamanda eşsiz bir köprü manzarasını da taşıyor. themarmara-esma-sultan-yalisi-1

esma-sultan-eklenec186e06a_l

Fuat Paşa Yalısı (İstanbul)

18. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilip daha sonra el değiştiren yalı, uzun süre, II. Abdülaziz sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa tarafından kullanılmıştır.  1930’lu yıllardan itibaren otel ve pansiyon amaçlı olarak kullanılmaya başlanan yalının düğünleri de dillere destan oluyor.

fuat-pasa-yalisi1

fuat-pasa-yalisi2

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir