TeknolojiTeknolojik Ürünler

Uygun Fiyatlı Vlogger (YouTuber) Başlangıç Ekipmanları

Günümüz dünyasında teknolojinin yerinin oldukça büyük olduğunda hepimiz hemfikirizdir. Influencer, Youtuber derken son zamanlarda yıldızı parlayan mesleklerden biri de Vlogger’lık oldu. Birkaç küçük alet ile bu işe başlayarak milyonlara ulaşmayı başaran pek çok vlogger var. Biz de bu ilgi çekici mesleği mercek altına alıp başlangıç seviye vlogger (YouTuber) ekipmanlarını bu yazımızda bira araya getirdik. Hazırsanız, buyurun yazıya geçelim!

Vlogger ekipmanları
YouTuber Ekipmanları Nelerdir?

“Vlog nedir?”, “Nasıl vlog çekilir?”, “Vlog çekerken tercih edilebilecek ürünler nelerdir?” gibi sorular, son zamanlarda sizin de aklınızı kurcalıyor olabilir. Günümüzde pek çok kişi vlog çekerek ya da sosyal medyada içerik üreterek geçimini sağlıyor. Hal böyle olunca da herkes için bu tarz meslekler ilgi odağı haline geliyor. Ama her şeyden önce, bu tarz mesleklerin son derece emek istediğini unutmamanız gerekir. Doğru ekipmanları seçtiğinizde ve kaliteli içerikler ürettiğinizde siz de bu işi meslek haline getirebilirsiniz. Şimdi gelin, adım adım vlog nedir ve vlog çekmek için kullanabileceğiniz ürünler nelerdir, inceleyelim!

Vlog Nedir?

Vlogger ekipmanlarını anlatmaya başlamadan önce tabii ki vlog nedir biraz ondan bahsetmemiz gerekir. Kimi vlog nedir sorusuna cevap veriyor olsa da kimi için vlog çok yeni. O yüzden genel olarak biraz bahsetmekte fayda var. Vlog, düzenli ve sistemli şekilde video kaydı almaya verilen isimdir. Vlogger da, bu videoları çekip yayınlayan kişi. Ders çalışma vlogu, seyahat vlogu ya da hafta sonu vlogu gibi çeşitli videolar çekebilirsiniz. Sistemli olarak çekilen bu videoları düzenli olarak da paylaşmak gerekiyor. Düzenli olarak vlog paylaşmak için de tabii ki iyi ekipmanlar gerekiyor. O yüzden gelin şimdi ekipmanları inceleyelim!

Podcast Nedir? Giriş Seviyesi Podcast Ekipman Önerileri

Vlogger (YouTuber) Ekipmanları Nelerdir?

Vlogger Ekipmanları ile İçerik Üretmeye Başlayın!

Vlog çekmek için ihtiyacınız olan bazı elektronik ürünler vardır. Bu ürünler sayesinde elektronik ortamlarda kullanıcılara ileri düzeyde içerik üretmeniz kolaylaşır. Şimdilerde trend bir meslek haline gelen YouTuber’lık, Vlogger’lık için bu ekipmanları kullanabilirsiniz. Böylece izleyicilerinize popüler, kaliteli ve etkili içerikler sunmanız mümkün olur.

YouTube’a yeni başlayanlar için ilk etapta başlangıç seviye ekipmanları önerebiliriz. İşi öğrendikçe, çekmek istediklerinizi netleştirdikçe ekipmanlarını da çeşitlendirebilirsiniz. Başlangıç için genel olarak iyi bir kamera, ışık, mikrofon, tripod, gimbal gibi ürünler size yetecektir. Daha sonra dilerseniz daha iyi ve çeşitli ekipmanlar tercih edebilirsiniz. Şimdi gelin, ÇiçekSepeti’nden satın alabileceğiniz, olmazsa olmaz vlogger (YouTuber) ekipmanlarını keşfedelim!

1-) Vlogger (YouTuber) Kamerası

CANON D.CAM EOS M50 MARK II BK M15-45 S
Kullanışlı Vlogger Ekipmanları, Canon EOS M50

Kamera, vlog çekmek için tabii ki olmazsa olmaz ekipmanlardan biridir. Günümüzde her ne kadar akıllı telefonların kamerası çok iyi olsa da iyi bir kameranın performansı farklıdır. Vlogger kamerası modellerinin telefonlara göre çok daha farklı özellikleri vardır. Daha iyi bir görüntü, optik görüntü sabitleme, kablosuz bağlantı, ışık performansı gibi unsurlar kamera seçiminde etkilidir. Vlogger’lar genellikle hareket halindedir. Bu yüzden seçeceğiniz ürünün mümkün mertebe hafif olması gerekir. Bütçenize uygun olarak en iyi özelliklere sahip kameralar arasından seçim yapabilirsiniz.

Her Anı Kaydedin: Aksiyon Kamerası Rehberi

2-) Tripod

TRİPOD 2.1MM METAL 360° DÖNER BAŞLIK AYARLANABİLİR AYAK KAMERA TRİPODU ZORE ZR ZP-21 M-MTL01
Başlangıç Seviyesinde Kullanabileceğiniz Vlogger Ekipmanları, Döner Başlıklı Tripod

Tripod, kameranın sabit durması için gerekli bir yardımcı ekipmandır. Kameranın sabit olması, görüntünün netliği için önemlidir. Eğer oturduğunuz yerden, duran bir vlog çekiyorsanız tripod modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Tripod çeşitleini kullanırken sadece videolar değil fotoğraflar da çekebilirsiniz. Böylece kameranızı zamanlayabilir, sabit görüntüler elde edebilirsiniz. Vlog’larınız hareketli olmayacaksa ve odakta siz olacaksanız tripod kullanmak iyi bir fikirdir. Tripodu seçerken boyutlarına ve sağlamlığına dikkat edebilirsiniz. Kapalı durumdayken kolayca taşıyabileceğiniz bir tripod sayesinde dilediğiniz her yerde kameranızı sabitleyip çekim yapabilirsiniz.

Gamer Odası Nasıl Olmalı? 10 Gamer Odasına Özel Ürün Önerisi

3-) Vlogger Telefon Bağlantı Standı

Bu ekipman, vlog çekmek için kamera yerine telefonunu kullananlar için. Bu ekipman sayesinde telefonunuzu dilediğiniz yerde sabitleyip çekim yapmaya başlayabilirsiniz. Kesintisiz ve sabit şekilde çekim yapmanızı sağlayan kamera standlarını telefonunuz ile uyumlu seçmeniz gerekir. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan dijital içerik üretimine başlayabilirsiniz!

Gimbal Nedir, Ne İşe Yarar, Avantajları Nelerdir? 7 Gimbal Önerisi

4-) LED Işık

RING FILL LIGHT  LED Selfie halka ışık 24W 5500K Tripod ile iphone akıllı telefon makyaj
Vlog Çekmek için Gerekli Olan Ürünler, LED Işık

Sadece vlog çekmek için değil iyi bir fotoğraf çekmek için de iyi bir ışık gerekir. Işıklandırma; bir görüntünün netliğini, görünümünü, hissini değiştirir. Doğru ışık sayesinde elde edeceğiniz görüntüler çok daha etkileyici olabilir. Eğer vlog çektiğiniz alan doğal ve güzel bir ışık alıyorsa yapay bir ışığa ihtiyaç duymamanız mümkün. Ama ışığın iyi olmadığı yerlerde kullanacağınız LED ışık ya da softbox, hayatınızı kurtarır. İhtiyaçlarınıza uygun boyutta bir ışık seçerek vlogger başlangıç ekipmanlarınızın arasına ışığı da ekleyebilirsiniz. Takipçisi çok, beğenisi boş bir vlogger olmak için siz de bu ışıkları tercih edebilirsiniz.

Açık Havada Sinema Keyfi için Projeksiyon Cihazı Önerileri

5-) Mikrofon

BOYA BY-M1 Yaka Mikrofonu
Vloggerlar için En İyi Vlogger Ekipmanları, Yaka Mikrofonu

Ve son olarak mikrofonlardan bahsedelim. Kaliteli bir vlog çekmek için mutlaka kullanmanız gereken ürünlerden biri mikrofonlardır. Mikrofonlar sayesinde, sesinizi daha net şekilde kaydedebilirsiniz. Böylece kötü sesler yüzünden videonuz başarısızlığa uğramaz. Ayrıca kimi mikrofonlar sayesinde ortamdaki diğer seslerin yanında kendi sesinizi ön plana çıkarmanız mümkündür. Uzun uzun emek verdiğiniz videoların ses yüzünden bozulmaması için kaliteli bir mikrofon kullanabilirsiniz. Böylece hem uzak hem de yakın çekimlerde ses sorunu yaşamazsınız.

Tüm bu ürünleri ayrı ayrı alabileceğiniz gibi vlogger ekipman kitlerini de tercih edebilirsiniz. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ÇiçekSepeti’nde dijital dünyaya içerik üretmenizi sağlayacak ürünler de var! Siz de ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde ürünleri keşfedin, kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edin! Üstelik alışverişinizi uygun fiyatlar ve farklı ödeme seçenekleri sayesinde çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz!

Anı Yakalamanızı Sağlayacak ŞipŞak Fotoğraf Makineleri

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir