SporSağlıklı YaşamTrend

Evde Spor Yapmak için Etkili YouTube Kanalları

Pandemi günleriyle birlikte hayatımıza yeni alışkanlıklar dahil oldu. Evde spor yapmak da bu alışkanlıkların başında gelenlerden biri. Kapanan spor salonlarıyla birlikte sporları evde yapmaya başladık. Pandeminin etkileri azaldığında bile evde spor yapmak çoğu kişinin tercih ettiği bir egzersiz türü olduğu için, etkili spor yapabileceğiniz YouTube kanalları bulmak da önemli bir hale geldi. Siz de iyi ve etkili egzersiz yapmamızı sağlayacak YouTube kanalları bulmak istiyorsanız, blog yazımızın devamını mutlaka okumalısınız!

Evinizin konforunda spor yapmak, spor salonunda spor yapmaktan daha rahat olabilir. Ama evinizde yaptığınız sporu da etkili şekilde yapmanız önemlidir. Hareket etmek ile kas kazanımı ve yağ yakımı için hareket etmek arasında fark vardır. Bunu sağlamak için de çeşitli YouTube kanalları takip edebilirsiniz. Eğitim, hazırlık ya da motivasyon kaynağı olarak kullanabileceğiniz çeşitli egzersiz YouTube kanalları vardır. Spor yaparken size yardımcı olacak çeşitli YouTube kanallarını yazımızda keşfedebilirsiniz!

Evde Spor Yapmak için Takip Edebileceğiniz YouTube Kanalları

1-) Growingannanas

Evde Eğlenirken Spor Yapmanızı Sağlayan Bir YouTube Kanalı

Hem spor yapayım hem eğleneyim isteyenler için en keyfili kanallardan biri, Growingannanas! Evde farklı kas gruplarınızı çalıştırmak için deneyebileceğiniz çeşitli egzersizler sunan Gbu kanal, aynı zamanda setler halinde sunduğu videoları ile de oldukça meşhur! Tabata HIIT, ABS Workout, Glute… Yani vücudunuzun her yerini çalıştırmanızı sağlayacak çok çeşitli egzersizler sizi bekliyor!

2-)MadFit

Kısa Ama Etkili Antrenmanları Deneyin!

Fitness YouTuber’ı MadFit, hem kısa hem etkili egzersizler yaptırması ile ünlü! Genellikle 10-40 dakika arasında süren egzersiz videoları, kısa zamanda etki almanızı da sağlayan türden. Yani egzersiz yaparken erkili şekilde formunuzu şekillendirmenizi sağlıyor. Ayrıca eğlenceli müzikleri ile de spor yaparken sıkılmanızın önüne geçiyor.

3-) Yoga with Adriene

Her Ana Uygun Yoga Egzersizleri için En İyi Kanal!

Kilo vermek, ruhunu dinlendirmek, düzenli egzersiz yapmak, terlemek, duruş bozukluklarını düzeltmek… Neye ihtiyacınız varsa Yoga with Adriene kanalında bulabilirsiniz. Popüler yoga pozlarının kısa videolarını uygulayabilirsiniz. Hızlı ve etkili power yogayı deneyebilirsiniz. Güne keyifle başlamanızı sağlayacak yoga akışlarını eneyebilirsiniz. En başarılı yoga kanallarından biri olan Yoga with Adriene kanalında yogaya yeni başlayan insanlar için de yogada uzmanlaşmış kişiler için de içerik vardır. Ruh halinize, ihtiyaçlarınıza ve bedeninizin yeterliliklerine göre yoga videolarını kanalda bulabilirsiniz!

4-) Chloe Ting

Etkili Serileri ile Kısa Sürede Vücudunuzu Şekillendirin!

Kısa zamanda etkili sonuçlar görmenizi sağlayan bir diğer spor kanalı, Chloe Ting. Her seviyeye hitap eden, kısa kısa videolar ile kolaylık sağlayan Chloe Ting, aynı zamanda etkili sonuçlar almanızı da sağlayan videolar hazırlıyor. Chloe Ting aynı zamanda kendi websitesinde egzersiz videolarını hangi sırayla yapmanız gerektiğini de gösteriyor. Hangi sırayla hangi sporları yaparsanız nasıl etki alacağınızı, hangi bölgeyi çalıştırmak istediğinizi siteden belirleyebilirsiniz. Bu sayede de etkili bir egzersiz sistemi oluşturabilirsiniz.

5-) PopSugar Fitness

Çeşitli Egzersizleri Deneyip Kendiniz için En İyisini Bulun!

Eğlenirken spor yapmaya hazır mısınız? O zaman PopSugar tam sizlik! Farklı stüdyolarda, farklı spor hocaları tarafından videolar çekiliyor. Bu sayede PopSugar, oldukça keyifli videolar ile spor yapmanızı sağlıyor. Stres atmak, kilo vermek, vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız PopSugar kanalına göz atabilirsiniz. Bu kanal aynı zamanda yüksek tempolu, tüm vücudu çalıştıran egzersizler de sunuyor. Ayrıca kendi ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre çeşitli egzersizleri deneyebilirsiniz!

6-) XHIT Daily

Miranda Kerr Kalçası, Spartaküs Antrenmanı ve Çok Daha Fazlası!

Gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi kazanmak için spor yapabileceğinizi biliyor musunuz? XHIT, genellikle 10 dakikalık videoları ile yüksek verimli antrenmanlar sunuyor. Çeşitli seviyelere uygun, vücudunuzun farklı yerlerini çalıştırmanızı sağlayan bu egzersizler ile siz de vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Ayrıca farklı egzersizleri deneyerek en sevdiğiniz egzersizi de bulabilirsiniz!

YouTube kanallarını kullanarak evde kolayca egzersiz yapabilirsiniz. Ayrıca bu kanallardaki egzersizleri denerken çeşitli yardımcı ekipmanlar da kullanabilirsiniz. Spor yaparken kullanabileceğiniz tüm yardımcı ekipmanları Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinden online olarak satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir