Hediye ÖnerileriBurçlara Göre Hediyeler

İyi Ki Doğdun Akrep Burcu! Akrep Burçlarına Özel Hediye Önerisi

23 Ekim itibari ile doğanların burcu olan Akrep; kontrol sahibi, gizemli ve tutkulu kişilerin burcudur. Akrep burcu doğum tarihleri 23 Ekim – 22 Kasım arasıdır. Bu yazımızda akrep burcu için hediye seçerken size yardımcı olabilmesi adına bu burçtaki kişilerin özelliklerini anlatıp aynı zamanda size hediye önerilerinde bulunacağız. Gelin, akrep burçlarına özel hediyeler neler, yakından inceleyelim!

Akrep Burcu Özellikleri

  • Tarihler: 23 Ekim – 22 Kasım
  • Yönetici Gezegenler: Plüton ve Mars
  • Uğurlu Günler: Çarşamba
  • Element: Su
  • Uğurlu Sayılar: 2 ve 4
  • Uğurlu Taşlar: Topaz, Yakut ve Lal
  • Renkler: Siyah ve kırmızı

Su grubunun en güçlü burçlarından olan Akrepler; çalışkan, kararlı ve dikkatli kişilerdir. Karşılarındaki kişileri çok çabuk etki altına alabilen Akrep burçları etkileyici olmakla birlikte biraz da zor kişilikleri ile bilinirler. İçten içe çok duygusal olan Akrep burçları, dışarıya sert bir imaj çizmeye özek gösterirken yumuşak yüzlerini sadece en yakınlarına açarlar. Yumuşak başlı görünen Akrep burçları aslında zor beğenen ve mükemmeliyetçi kişilerdir. Her zaman en iyisine sahip olmak isterler ve bu durum onların kıskanç yönlerini tetikler. Ancak öte yandan Akrep burçları dostluklarına her şeyden daha fazla değer veren, arkadaşlarını çok özenli seçen ve onlar için her türlü mücadeleye girebilen kişilerdir.

Doğru bildiği yoldan ayrılması oldukça zordur. Yenilgiyi kabullenir ama onu yenmek o kadar da kolay değildir. Mücadeleci ruhu onu güçlü kılar ve haksızlığa karşı bir Akrep burcunu susturmak neredeyse imkansızdır. Akrep burçları biraz şüphecidir. Bunun sebebi ise en önemli değerlerinin dürüstlük olmasıdır. Sorumluluklarının farkında olan ve kendi kuralları çerçevesinde yaşayan kişilerdir.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep burcu kadınının en öne çıkan özelliği cazibesidir. Sadece karşı cinsi değil hemcinslerini de kendine doğru çeker o. Yanlış arkadaşlıklar yapmamak adına aşırı seçicidir. Kendilerine arkadaş ya da eş olarak seçtiği kişiler hem fiziksel olarak iyi bir görünüme sahip olan hem de kariyer anlamında belli yerlere gelmiş kişilerdir genelde. Arkadaşlıklarında da ilişkilerinde de çok sadık, sahiplenicidir. İkili ilişkilerinde baskın olmayı ve karşılarındaki kişilerin hayatlarında tam kontrole sahip olmayı severler.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep burcu erkeği de aynı akrep burcu kadını kadar çekicidir. Güzel olan her şeye ilgi duyarlar. Maddiyat onlar için oldukça önemlidir. Eleştirilere açık ancak suçlamalara kapalıdırlar. Kendilerini ortaya koymak ve dikkat çekmek isterler.

Akrep Burcu Erkeği İçin Hediye Önerileri

1-) Klasik ve Karizmatik Hediyeler

Akrep erkeği klasik ve gösterişli hediyeleri sever. Onlar her döneme hitap eden kişilerdir ve her dönemin şıklığını tecrübe ederler. Üzerinde adının yazdığı köstekli bir saat akrep burcu erkeği için ideal hediyelerdendir. Akrep burcunun kadını ve erkeğinin ortak bir özelliği ise zamanın önemini bilmeleridir. Bu kişiler hem sevdikleri ile geçirdikleri zamanın kıymetini bilirler hem de dakik olmaları ile bilinirler. Bu sebeple akrep burcuna alınabilecek en güzel hediyelerden biri saattir. Onun şıklığını tamamlayacak bir saat seçebilirsiniz.

2-) Kişiye Özel Hediyeler

Karizmatik akrep erkeğinin kullandığı tüm aksesuarlarda imajına dair esintiler bulunur. Kemerinden cüzdanına uyum içerisinde olmak isteyen mükemmeliyetçi akrep erkeği için satın alacağınız hediyelerde bu detayları değerlendirebilirsiniz. Kişiye özel hediyeler seçerek ona unutamayacağı bir hediye verebilir, onu çok mutlu edebilirsiniz. Kişiye özel fotoğraflı ürünler ve kişiye özel hediye setler gibi ürünleri tercih edebilir, doğum gününü onun için unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

3-) Ev Yaşam Hediyeleri

Kişiye Özel Karakalem Tasarımlı Kanvas Tablo
Kişiye Özel Karakalem Tasarımlı Kanvas Tablo 

Hem ona özel olan hem de evin içinde kullanabileceği bir hediye olan Kanvas Tablo çeşitleri de Akrep burcu erkeği için oldukça ideal bir hediyedir. Onlar özel olmaktan hoşlanırlar. Bu yüzden tercih ettiğiniz hediyelerin odağında onların olması mutlu olmalarını sağlar. İsterseniz sadece onun güzel bir resmini isterseniz birlikte olduğunuz güzel bir anın resmini kanvas tablo üzerinde ona hediye edebilirsiniz.

4-) Özel Kupa Bardaklar

Unvan ve İsimli Beyaz Masa İsimliği ve Beyaz Kupa Bardak
Unvan ve İsimli Ahşap Masa İsimliği ve Sihirli Kupa Bardak

Akrep burcu erkeği için günlük hayatında kullanabileceği ürünleri hediye olarak tercih edebilirsiniz. Hediye almak istediğiniz kişi özellikle çay, kahve gibi içecekleri tüketmeyi seviyorsa kendisi için tasarlanan bu özel bardaklar onun çok hoşuna gidecektir. İş yerinde ya da evde keyifle kullanabileceği bardaklar arasından onun için en güzelini, ona en uygun olanını seçerek unutamayacağı bir hediye ile gününü güzelleştirebilirsiniz. Unvan ve İsimli Beyaz Masa İsimliği ve Beyaz Kupa Bardak ona özel oluşu ile ve şıklığı ile Akrep burcu erkeği için oldukça ideal bir hediye seçeneği olacaktır.

5-) Deri Ürünler

Kişiye Özel Kartlık İsme Özel Deri Kartlık
Kişiye Özel Kartlık İsme Özel Deri Kartlık

Kişiye özel deri kaplı bir defter, kartvizitlik ve kalem setinin akrep burcu sevdiğinizin kalbini çalması için birden fazla neden var. İlk neden çok açık; deri ve akrep burcu insanları deri olan aksesuarlara bayılırlar. İşine aşık olan akreplerin, klaslarını gösteren kartlarını bu deri kartvizitle sunma olanağını onlara tanımanız, onları mest edecektir. Üstelik bu kategoride seçeceğiniz hediyelerin her biri yine onun adına işlenmiş olduğu için son derece mutlu olacaktır.

Akrep Burcu Kadını İçin Hediye Önerileri

1-) Etkileyici Çiçekler

İddialı kişiliği ile dikkat çeken Akrep Burcu kadınlarına çiçek alacaksanız seçtiğiniz çiçeğin de iddialı olması gerekiyor. Akrep burcu kadınları için doğal ve tatlı bir çiçek buketi yerine gösterişli orkideler, kocaman kırmızı gül buketleri ya da özel çiçek tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Kutuda çiçekler, minyatür bahçeler ve teraryumlar Akrep burçlarına hitap eden çiçek aranjmanları arasında yer alır.

2-) Şık Takılar

Elbette şıklığından ödün vermeyen akrep burcu kadınına değerli taşlar, en güzel takılar yakışır. Altını ve gümüşü çok seven Akrep kadını için hediye arıyorsanız klasik bir simgesi olan taşlı bir kolyeyi tercih edebilirsiniz. Ancak onu çok iyi tanımıyorsanız riskli bir tercih yapmamalısınız. Minimal takıları değil gösterişi tercih eden Akrep kadını için her şey kusursuz olmalıdır. Eğer almış olduğunuz kolyeyi beğenmez ise kullanmayı tercih etmez. Bu yüzden onun tarzını bilmeli, gerekirse yakın arkadaşlarından öneriler almalısınız.

3-) Bakım Ürünleri

Akrep burcu hediye önerileri
Hediyelik Ayna Tarak Seti

Bakımlı Akrep kadını için tercih edebileceğiniz en güzel hediyelerden biri de onun kullandığı ve elbette iyi markalardan oluşan makyaj malzemeleri ile bakım ürünlerinin bulunduğu bir set olacaktır. Güzel görünmeyi, ilgi çekmeyi ve bakım yapmayı seven Akrep burcu kadını için mükemmel kokan bir parfüm, şık bir ayna seti, tenine uygun makyaj malzemeleri de tercih edebilirsiniz.

4-) Fotoğraflı Hediyeler

Akrep burcu hediye önerileri

Akrep burcu arkadaşlarını ve kendisini çok sever. Onlarla vakit geçirmeyi, bu anları kalıcı hale getirmeyi ve bu anıları baktığı her yerde görmeyi pek sever. Ona kendisinin ve sevdiklerinin fotoğraflarının bulunduğu hediyeler yaptırabilirsiniz. En güzel anılarınızdan oluşan bir fotoğraf albümü, şık bir kanvas tablo ya da mandallı ahşap fotoğraf çerçevesi en uygun seçenekler arasında yer alır.

5-) Duşta Keyifli Vakit Geçirmesini Sağlayacak Ürünler

Akrep burcu
Kişiye Özel Kokulu Mum

Şaşırmayın ama böyle bir hediyeyle onu tam olarak kalbinden vurabilirsiniz. İlk olarak akrep insanları kişisel temizliğe aşırı derecede düşkündür. Su grubundan olduğundan suyla arası çok iyidir, tüm hayatını küvetin içinde geçirebilir. Kokulara karşı da aşırı derece hassastır. Bu nedenle mis kokulu bir duşun ardından kendi adının işlendiği bornozuna sarılıp sıcacık bir kahve içmek, onun bütün gerginliğini alacaktır. Banyosu için kokulu mum ve renkli mumlar, duş sonrası bakım kremleri, estetik ürünler… Buradaki en önemli detay ise akrep burcu insanının kendine olan aşkı. Ona alacağınız bornozun, havlunun veya pijamanın kendisine özel olması, onun ismini üzerinde taşıması bile size ve hediyenize aşık olmasına yeter!

Ona özel olarak hazırlanan her türlü hediye kalbinde derin yere sahiptir. Akrep kadını da erkeği de ne kadar özel olduğunu hissetmek ister. Ayrıca ne kadar özel olduğunun herkes tarafından bilinmesine önem verir. O yüzden eğer akrep burcu insanına bir hediye alıyorsanız, bu detaya dikkat edebilirsiniz. Size verebileceğimiz tüyolar bunlar. Tekrar hatırlatalım; akrep burcu insanı hediyenizi aldığında sevinse bile pek belli edemeyebilir. Çünkü akrep burcu duygularını mümkün olduğunca gizler. Ama gizleyemediği tek şey bakışlarıdır. Yüzü gülmese, elleri size dokunmasa da gözlerindeki ışığı hemen fark edebilirsiniz.

Sevdiklerinize doğum günü hediyesi, yıl dönümü hediyesi ya da içimden geldi çiçeği hediyesi arıyorsanız; aradığınız tüm ürünler ve çok daha fazlası için Çiçeksepeti‘ni ziyaret edebilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir