TeknolojiTeknolojik Ürünler

Temizlikteki En İyi Yardımcınız Dikey Süpürge Modelleri Hakkında Her Şey

Yaşam alanlarının temizliği oldukça önemli bir konudur. Her ne kadar düzenli olarak süpürge açsanız da tozdan kurtulmak oldukça zordur. Özellikle evcil hayvanınız varsa bu süreç daha da karmaşık bir hal alır. Çünkü haftada bir veya iki defa yaptığınız temizlik yeterli olmaz. İşte böyle durumlarda gün içerisinde evi pratik bir şekilde temizlemeniz için dikey süpürgeler devreye girer. Kullanımı basit olan bu cihazlar, şarjlı veya kablolu modelleriyle gün içerisinde istediğiniz an kısa süreli temizlik yapmanıza yardımcı olur. Bu yazımızda dikey süpürge alırken dikkat etmeniz gerekenleri ve ürün önerilerini bulabilirsiniz.

Dikey elektrikli süpürge, pratik olması sayesinde hem zamandan kazandıran hem de yaşam alanlarının gündelik temizliği için yardımcı olan bir cihazdır. Koltuk altları, dolap ve kapı üstleri, sert zeminler gibi tüm alanlarda rahatça kullanılabilir. Farklı özellikte ve modelleri mevcuttur. Kablolu, kablosuz, torbalı ve torbasız gibi bütçenize uygun seçenekler bulabilirsiniz. Ayrıca uzun sap kısmı sayesinde eğilmenize çok gerek kalmadan kullanım sağlar. Bu da temizlik yaparken ortaya çıkan bel ağrısı gibi sorunların önüne geçer. Şimdi gelin dikey süpürge alırken dikkat etmeniz gerekenlere birlikte bakalım.

Dikey Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dikey süpürge alırken nelere dikkat edilmeli?
Yaşam alanlarının temizliğinde kullanılan dikey süpürge modelleri, farklı özellikleri ile ön plana çıkar.
  • Dikey süpürgeler, kablolu ve şarjlı olarak iki ana gruba ayrılır. Eğer şarjlı bir model tercih ediyorsanız, cihazın pil ömrüne dikkat etmeniz gerekir. Burada süpürgenin kaç saate tam olarak dolduğuna ve tam şarjla ne kadarlık bir kullanım sağladığına bakmalısınız.
  • Süpürgenin ana amacı, yüksek emiş gücü ile hızlı temizliktir. Seçeceğiniz süpürgenin emiş gücünün yüksek olması önemli bir konudur. Nitekim yıllardır markalar Watt ve Airwatt bilgileri vererek süpürgelerinin en iyi emişi gücünü sunduğunu iddia eder. Fakat verdikleri veriler emiş gücünü değil, motor gücünü ifade etmektedir. Bu nedenle dikey süpürgenin emiş gücü verisine bakmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Dikey süpürge modellerinin en büyük numarası, ergonomik olmasıdır. Bu nedenle manevra kabiliyeti yüksek, hafif, sizi fazla yormayacak teknolojiler sunan modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca farklı zemin ve alanlar için özel başlıklar sunan süpürgeler işinizi daha kolay hale getirir. Koltuk, sert zemin, petek içi ve tavan gibi özel alanlar için seçenekler sunan cihazlar daha az efor harcamanızı sağlar.
  • Süpürgenin çalışma sesi, ilk başta önemli bir detay gibi gelmese de yüksek sesli bir süpürge herkesi rahatsız eder. Bu nedenle ideal olan sessiz çalışan modelleri tercih etmektir. 68 dB ile 81 dB arasında ses yüksekliğine sahip modeller arasından daha sessiz olanı tercih etmeniz, konforunuzu artıracaktır.
  • HEPA filtresi, 0.3 mikron boyutundaki partiküllerin 99.97% ‘sini filtreler. Yaşam alanlarında özellikle astım ve alerji hastaları için süpürgenin HEPA filtreli olması önemlidir.
  • Son olarak seçtiğiniz ürünün iyi bir marka olması ve servis ağının yeterli düzeyde olması önemli bir konudur. Çünkü olası bir arıza durumunda yedek parça ve yetkili servis bulamazsanız, süpürgenizle vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Dikey Süpürge Önerileri

Dikey süpürge almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri sıraladığımıza göre sıra geldi ürün önerilerimize.

1-) Arnica ET13210 Merlin Pro 

Arnica Merlin dikey süpürge
Yüksek performans, ergonomik tasarım; Arnica Merlin Pro.

Öneri listemizin ilk sırasında fiyat/performans olarak oldukça başarılı olan Arnica Merlin Pro yer alıyor. A enerji sınıfında yer alan süpürge, 850 Watt motor gücüne sahip. Fakat 1000 Watt enerji harcayarak 2000 Watt gücünde eş değer güç üretiyor. Yüksek performansı ile tüm tozları çeken süpürge, HEPA filtresi sayesinde emdiği tozu içerisinde hapsediyor ve hijyenik bir ortam sağlıyor. Ayrıca 6 metre kablo uzunluğu, farklı alanlar için özel uç aparatları ve kolay temizlenen toz haznesi ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

2-) Fakir Lucky

Fakir Lucky dikey süpürge
Fakir Lucky, oldukça kullanışlı bir modeldir.

Ev aletleri kategorisinin önde gelen markaları arasında yer alan Fakir, dikey süpürge kategorisinde de oldukça başarılı ürünlere sahiptir. Bu ürünler arasında yer alan Lucky, 1500 Watt çalışma gücüne sahiptir. 2’si bir arada özelliği ile ister dikey isterseniz de el süpürgesi olarak kullanabilirsiniz. Yüksek çekim gücü, ergonomik tasarım ve makul seviyedeki fiyatıyla Lucky, dikey süpürge almak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek.

3-) Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Xiaomi Mi dikey süpürge
Oldukça kullanışlı ve portatif; Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light.

Şarjlı dikey süpürge modelleri arasında en uygun fiyatlı ürün olan Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light, tam şarjla yaklaşık olarak 45 dakikalık kullanım sağlar. 5 saat gibi bir sürede bataryasını tam olarak doldurabilirsiniz. Çalışma sesi 71 dB – 80 dB aralığındadır. Dikey veya elde olarak iki türlü kullanım imkanı sunar.

4-) Viomi A9 Handheld Cordless

Viomi A9 dikey süpürge
 Viomi A9 Handheld Cordless sadece 1,54 kg ağırlığındadır.

Tam şarjla 60 dakika kullanım sunan Viomi A9 Handheld Cordless, 71 dB ses seviyesinde çalışır. Yani oldukça düşük bir çalışma sesine sahiptir. Tek tuşla boşaltılabilen toz haznesi oldukça kullanışlıdır. Filtrelerini yıkayabilir, eskidiği zaman yenisi ile değiştirebilirsiniz. Kompakt tasarımı ile oldukça az yer kaplar ve aksesuarları ile farklı zeminlerde rahat bir kullanım sağlar.

5-) Rowenta ROW RH5115TR Air Force Dual

Rowenta ROW dikey süpürge
Minimum eforla maksimum temizlik; Rowenta ROW RH5115TR.

750 Watt gücündeki Rowenta ROW RH5115TR, 2000 Watt’a eşit performans sunar. Tüm zeminlerde mükemmel manevra kabiliyeti ile en zor alanları bile kolayca temizlemenize yardımcı olur. Ayarlanabilir güç seviyesi, farklı alanlar için farklı güç seviyeleri kullanmanıza olanak tanır. El süpürgesi ve dikey süpürge olarak kullanılabilir. HEPA filtreleri sayesinde tozu dışarı salmaz ve hijyenik bir ortam oluşmasına katkıda bulunur. Çalışma sesi yüksekliği 78 db seviyesindedir.

6-) Bosch BCS612KA2 

Bosch dikey süpürge
Bosch BCS612KA2 40 dB ses seviyesine sahiptir.

Kompakt tasarımıyla ön plana çıkan Bosch BCS612KA2, kusursuz temizlik için tasarlanmıştır. 0,3 litre hazne kapasitesi tek seferde tüm alanı temizlemeniz için gerekli alanı sağlar. Ayrıca özel aksesuarları ve güçlü motoru, dip köşe temizlik için uygundur. Dikey olarak kullanıldığında ayarlamalar yapabilir, istediğiniz alana rahatça yönlendirebilirsiniz.

7-) Samsung Jet VS7500 

 Samsung Jet VS7500
Samsung Jet VS7500, düşük enerji tüketimiyle yüksek performans sunar.

Ergonomik yapısı sayesinde son derece rahat bir kullanım sağlayan Samsung Jet VS7500, yüksek emiş gücü teknolojisi sayesinde alanda ne kadar toz varsa çeker. Özellikle günlük kullanım için tasarlanmıştır. Yüksek hijyen teknolojisi, toz ve kiri içeride hapsederek asla dışarı salmaz. Böylece hijyenik bir ortam oluşmasını sağlar. Tüm bunları yaparken düşük enerji tüketimi değerleriyle çevreniz ve bütçenizle dosttur.

8 -) Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY 

Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY
Electrolux Pure F9, siklonik teknoloji sayesinde kendi başına ayakta durabilmektedir.

Kullanım kolaylığı felsefesiyle tasarlanan Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY, 40 dB ses seviyesi ile neredeyse tamamen sessizdir. 3’ü bir arada akıllı aksesuar sistemi; uzar, kısalır, başlık değişikliği yapmanızı sağlar ve doğru emiş gücü akımını alana iletir. Evin havasını temizleyen özel teknolojisi ve yıkanabilir filtreler, özellikle alerji sorunu olanlar için en ideal ortamı sağlar.

9-) Dyson V11 Absolute 

Dyson V11 Absolute
Dyson V11 Absolute, temizliği keyfe dönüştürür.

Listemizin son sırasında dakikada 125 bin devirle çok güçlü bir motora sahip olan Dyson V11 Absolute modeli var. Çok sayıda aparat ve aksesuarı bulunan süpürge, istediğiniz her alanda yüksek performans sunar. Tek tuşla hazne boşaltma, 0.76 litre hazne kapasitesi, kapalı filtre sistemi, tam şarjla 60 dakika çalışma süresi öne çıkan özellikleridir.

Dikey süpürge modelleri başta olmak üzere tüm elektronik ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir