TeknolojiTeknolojik Ürünler

Dyson Süpürge Modelleri ve Tavsiyeleri (Özellik Karşılaştırma)

Yaşam alanlarını temizlerken en önemli yardımcınız süpürge modelleridir. Birçok farklı marka ve modelde sunulan süpürgeler arasında bir marka var ki popülerliği günden güne artıyor; Dyson! Oldukça kaliteli ürünler üretmesinin yanı sıra adeta bir temizlik canavarı olan modelleri arasından seçim yapmak bile başlı başına ayrı bir konu. Peki, Dyson süpürge modellerini bu kadar iyi yapan ne? Şimdi gelin en iyi modellerin özelliklerine birlikte bakalım.

Dyson, gelişen teknolojinin tüm nimetlerini modellerinde kullanan ve bunu yaparken kaliteden asla ödün vermeyen bir marka. Hatta öyle ki bir kere Dyson süpürge kullananların büyük çoğunluğu başka marka ürün kullanmıyor.

Dyson Süpürge Tavsiyeleri

Eğer siz de bir süpürge almak istiyor ama hangi modeli alacağınıza karar veremiyorsanız, tüm modellerin özelliklerini bu yazımızda bularak karşılaştırabilirsiniz. Ek olarak Dyson yedek parçalarını da Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

1-) Dyson V8 Absolute

Dakikada 107000 devir yapan motora sahip olan V8 Absolute, tek şarjla 40 dakika kesintisiz kullanım sunmaktadır. Toz haznesini dokunmadan boşaltma özelliği bunun cihaz, gelişmiş filtrasyonu sayesinde alerjenleri yakalar. Bu sayede soluduğunuz havayı da temizler. Yüzeyler arası geçiş için iki özel aparatı bulunan süpürge ile kenar ve dar boşlukları rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Hafif yapısı sayesinde oldukça rahat kullanılmaktadır. İki farklı güç modunda çalışır. Ek olarak halılara işleyen kirlerde de oldukça başarılıdır.

Dyson V8 tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

2-) Dyson V10

Yüksek emiş gücü ile temizlik yapmayı çok daha kolay hale getiren Dyson V10, rahat kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Dokunmadan boşaltılabilen toz haznesi, gelişmiş filtrasyon, yüzeyler arası geçiş aparatı gibi özellikleri sayesinde tüm noktaları rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Hafif yapısı ile uzun süreli temizliklerde sizi zorlamaz ve istediğinizde sadece üst gövdeyi kullanabilirsiniz. Ayrıca perdeler ve diğer özel alanlar için aparatları bulunmaktadır.

Dyson Cyclone V10™ kablosuz elektrikli süpürge tanıtımını aşağıdan izleyebilirsiniz:

2-) Dyson V11

LCD ekran üzerinden gerçek zamanlı performans bildirimleri sayesinde oldukça teknolojik bir deneyim sunan V11 Ekstra Pro, gerçek bir temizlik canavarıdır. Auto modda iken Yüksek Torklu temizleme başlığı içerisinde yer alan Dyson DLS™ (Dynamic Load Sensor) teknolojisi, saniyede 360 kez fırça başlığın direncini kontrol eder. Bu sayede farklı zemin tiplerine göre gücünü ayarlar. Dyson’ın patentli siklonları, filtreyi tıkamadan tozu hazneye ulaştırmak için güç kullanır. Özel tasarım ile emiş gücünde asla bir kayıp ortaya çıkmaz. Cihazın oldukça gelişmiş filtrasyonu, 0.3 mikrondan küçük partiküllerin %99.9’unu hapseder. Yani havada alerjik herhangi bir partikül kalması neredeyse imkansızdır. Ek olarak cihaz oldukça sessiz çalışır. Günün her saatinde gönül rahatlığıyla süpürgenizi çalıştırabilirsiniz. Unutmadan cihaz, tek şarjla 60 dakikaya kadar çalışmaktadır.

3-) Dyson V12 Detect Slim

Evin her yerini kolayca temizlemeniz için yalnızca 2,2 kg’lık ağırlığa sahip olan Dyson V12 Detect Slim Absolute, tek şarjla 60 dakikaya kadar çalışır. Yüksek teknolojili LCD ekran üzerinden derinlemesine temizliğin tüm detaylarını kontrol edebilirsiniz. Yeni geliştirilen lazer özelliği sayesinde mikroskobik tozları açığa çıkarır ve %99,9 oranında temizler. Ek olarak Anti-tangle teknolojisi, farklı çalışma modları, çalışma süresi geri sayımı ve bakım uyarları bulunmaktadır. Ayrıca toz haznesi dokunmadan temizleme özelliğine sahiptir.

4-) Dyson V15 Detect

Gelişmiş 7 hücreli bataryası bulunan Dyson V15 Detect Absolute,  bütün evi temizlemeniz için 60 dakikaya kadar güç sağlar. Daha uzun temizlikler için yedek tak-çıkar bataryası mevcuttur. Dyson Hyperdymium™ motor dakikada 125.000rpm dönerek derinlemesine temizlik için 240 AW emiş gücü üretir. Ek olarak 7.815 sert naylon fırça kılı ile kilim ve halılara gömülmüş kiri çıkarmak için derinlere iner. Anti-tangle özellikli Yüksek Torklu temizleme başlığı ile tüm zeminlerdeki toz ve saçları etkili bir şekilde toplayabilirsiniz. Sadece 3 kg ağırlığı bulunan cihazla yaşam alanlarındaki 0,3 mikron kadar küçük partiküllerin %99,99’unu hapsetmeniz mümkündür. Ayrıca LCD ekran üzerinden temizliğin tüm detaylarını inceleyebilirsiniz.

5-) Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

 Cinetic Big Ball Animal Pro 2 süpürge
Derinlemesine temizlik için tasarlandı; Cinetic Big Ball Animal Pro 2.

Dyson denildiğinde akla ilk olarak dikey süpürge modelleri gelmektedir. Fakat elektrikli süpürge modellerinde de iyi seçenekler sunulmaktadır. Bu nedenle Cinetic Big Ball Animal Pro 2’den bahsetmemiz doğru olur. Ultra etkili siklonlarla donatılan cihaz, bu sayede tıkanmayı önlüyor. Yani emiş gücünde asla bir kayıp yaşanmıyor. Buna ek olarak motorlu fırça çubuğu sayesinde büyük parçalı toprak kirleri tek seferde emerek haznesine iletir. Toprak kirlerini giderme fonksiyonu ile veranda, ev girişi alanlarında etkili zemin temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Cihazın el tutma yeri size daha çok kontrol sunmak için 360 derece dönecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı oldukça kolay ve rahattır. Ayrıca astım ve alerji dostu sertifikası olduğunu da belirtmek gerek.

Dyson başta olmak üzere en iyi süpürge markalarını uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti Extra’da bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama (iOS/Android) veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir