MEYVELİ YOĞURT YİYELİM Mİ?


Yoğurt da meyve de ayrı ayrı lezzetli, sağlıklı, yenilesi gıdalar. Fakat ikisi bir araya geldiği zaman gerçekten kışkırtıcı bir yaz tatlısına dönüşebiliyor değil mi? Yoğurdun başlı başına bir sağlık kaynağı olduğunu ve tatlı-tuzlu her türlü yan malzemeye kolayca uyum sağladığını hesaba katar, içine biraz çilek, biraz ahududu, biraz da vanilya eklerseniz, tadına doyamazsınız. Özellikle de biraz buzdolabında bekletip soğuttuysanız, akşam yemeğinden sonra TV karşısında otururken yediğiniz meyveli yoğurdunuz, yaptığınız en eğlenceli aktivite oluverir.

image

Yalnızca çocuklar yiyor, onların seveceği bir tatlı bu diye düşünenler, gece yarısı buzdolabının ışığında gizli gizli çikolata yürüten yetişkinlerden farklı değil.  Çünkü meyveli yoğurt her yaştan insanın damağına hitap eden efsane bir lezzet. Peki, evde yapmayı hiç denediniz mi? Katkı maddesi olmadan, doğal ve taptaze! İşte evde yapabileceğiniz lezzetli ve pratik bir meyveli yoğurt tarifi:

image

8 – 10 adet çilek ve aynı miktarda ahududuyu iyice yıkayıp robottan geçirdikten sonra, mikserle çırparak pürüzsüz hale getirilen yoğurdun içine ekliyoruz. 1 çay kaşığı vanilya ve 3 kaşık pudra şekerini de ekleyip karıştırdıktan sonra kaselere doldurup buzdolabına koyuyoruz ve 1 2 saat bekletiyoruz. İşte lezzet dolu muhteşem tatlınız hazır!

Ben yoğurdu ayrı, meyveyi ayrı yerim diyenlerdenseniz o zaman sizi Çiçek Sepeti’ nin meyve buketleri ile dolu sayfalarına bırakalım, ağzınıza layık meyveleri en güzel biçimde yiyebileceğiniz bu sayfalar arasında hem midenizi hem de gözünüzü doyurun.

Afiyet olsun!


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş