Trend

Çiçek Göndermek İsteyen Erkeklere Tavsiyeler

Kadınları mutlu etmenin yolları nelerdir biliyor musunuz? Gerçekten günümüz kadınlarına bir şey beğendirmek çok mu zor? Belki de siz bu bahanenin arkasına sığınıyorsunuzdur, olamaz mı?

Evet rekabet sıkı. Çünkü hediye olarak çok fazla seçeneğe sahibiz. Bu bir bakıma çok iyi iken bir bakıma da hediye seçme kararsızlığını artırdığı için hayli zor. Her dönem popülerleşen başka bir akım ve hediye seçeneği çıkıyor ortaya. Eğer bu akımı kaçırırsanız aldığınız hediye demode olarak kalıyor. Ama nedense çiçek göndermenin modası hiç geçmiyor kadınlar için. Yani aslında sevdiğinizin kalbini kazanmak için yalnızca bir buket çiçek yeterli çoğu zaman.

Kutlamalarda ve anlamlı günlerde mutluluğu ikiye katlarken özür dilemek istediğiniz zamanlarda da kalpleri ısıtıyor çiçekler. Ancak çiçek göndermenin de bir adabı var elbette. İnce noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bunu nasıl yapacağını bilmeyip panikleyenler, rahat olun. Çiçek Sepeti dev hizmeti ile yanınızda. İşte size, bir çiçek ile ‘mükemmel erkek’ olmanın yolları;

1- Özel Günleri Sakın Unutmayın ya da Önemsiz Görmeyin
kadınlara çiçek almak
Görsel: Sohu

Bazı günler özeldir. bunu kabul etmek gerekir. Doğum günleri ya da Öğretmenler Günü, Anneler Günü gibi özel günler unutulmaması ve birkaç sözcükten daha fazlası ile kutlanması gereken günlerdir. Kadınlar doğum günlerinde ya da Sevgililer Gününde çiçek alacaklarından çok emindir. Hatta o kadar eminlerdir ki göndermezseniz ‘odun’ olarak nitelendirilebilirsiniz. Bu sebeple bu günleri es geçmeyin ve ona beklediği çiçeği gönderin. Bunu bir görev gibi asla görmeyin. Bu, onu önemsediğinizi belli edebilecek en kolay eylemdir.

2- İşyerine Çiçek Gönderin
kadınlar ve çiçekler
Görsel: Wedding Design

Eğer göndereceğiniz kişi sevgilinizse, ev adresinden çok iş yeri adresine göndermeyi tercih edin. Bunun birden çok sebebi var. İlki kim bilir belki de kötü giden bir iş gününde onu gülümsetmenize vesile olur çiçeğiniz. İkincisi de sevgilinizin etrafında dolaşabilecek potansiyel beylere mesaj vermenize yardımcı olur ve size yol, su ve köprü olarak geri döner :) Yani sevgilinin işyerine çiçek göndermek hem onu iş arkadaşları arasında onure etmiş hem de potansiyel tehlikelere ‘Geri basın beyler. Onun bir erkek arkadaşı var’ demiş olmanıza sebep olur.

Ayrıca işyerine çiçek gelmeyen kızlar -inkar edenler dahil- bu duruma üzülürler. Bu duruma detaylı olarak yer verdiğimiz İşyerine Hiç Çiçek Gelmeyen Plaza Kızı yazımızı okumayı unutmayın.

3- Çiçek Göndermenin Günü Olmaz
ayçiçekleri ve genç kadın
Görsel: natashaknoff

Özel günleri unutmamamız gerektiğini belirttik. Ancak bu sadece özel günlerde çiçek gönderin demek değil. Onu şaşırtmayı ve şımartmayı ihmal etmeyin. Bunun anlamı özel günleri es geçmeden sıradan günlerde hiç beklemedikleri anlarda çiçekler gönderin. Emin olun bu gönderdiğiniz çiçeğin yerini hiçbir şey tutamaz. Kaldı ki özel gün beklemeden çiçek gönderirseniz olası bir özel gün unutma durumunda işin içinden çıkmanız daha kolay olacaktır.

4- Çiçek Seçiminde Kolaya Kaçmayın
çiçek ve kadın
Görsel: Shutterstock

Ah siz erkekler. Çiçek almak denildiği zaman hemen gidip kırmızı güllere atıyorsunuz kendinizi Tamam kırmızı güller çiçeklerin şahıdır. Ancak biraz kolaya kaçmıyor musunuz? Gülden başka çiçekleri de deneyin. Bazen lilyumlar ile mutlu edin sevdiğinizi, bir sabah ansızın orkide ile başlasın sabaha. Laleler, papatyalar, gerberalar… Bu kadar çok çiçek çeşidi varken her defasında aynı çiçeği alarak kolaya kaçmış gibi görünmeyin. Yani kolaya kaçın ama ‘gibi’ görünmeyin. :)

5- Çiçek Notsuz Olmaz
sürpriz çiçek
Görsel: phys

Her çiçeğin taşıdığı bir mesaj vardır doğru. Ancak çiçeğin manasını çoğu zaman biz belirleriz. Misal kırmızı güller. Eğer sevgilimize gönderiyorsak tutku dolu bir aşkı ifade eder. Annemize gönderdiğimiz kırmızı güller ona olan sonsuz sevgimizi temsil eder. Arkadaşımıza mezuniyetinde gönderdiğimiz kırmızı güller içerisinde yazan not sayesinde arkadaşça bir tebrik çiçeği görevi görebilir. Çiçeğe not eklemek anlam karışıklığını önlemek açısından da çiçeğin daha etkili olması açısından da çok önemlidir.

Göndereceğiniz çiçeğin üzerine ‘özel’ notlar yazın. Çiçeğin sadece kendisi gitmesin. Kısa bir cümle bile yeter. Mesela, neden o çiçeği seçtiğinizi yazabilirsiniz, ne sebeple gönderdiğinizi de… Sevdiklerinize kendiliğinden mesaj içeren özel Mesajlı Çiçek çeşitlerinden de gönderebilirsiniz. Her şeyin de en pratik yolunu söylüyoruz canım. Bu kadar da olmaz ki!

6- Unutmayın!
çiçek buketi
Görsel: Shutterstock

Son ve en önemli maddemiz. Unutulmaz olmak istiyorsanız asla unutmamalısınız. Hiçbir kadın kendisine çiçek sepeti gönderen erkeği unutmaz. Siz de bunu unutmayın. Bugün hala hiç sevgilisinden çiçek almamış o kadar çok genç kızımız var ki. Onların bu burukluğunun sebebi olmayın. Her zaman ne kadar ince ruhlu biri olduğunuzu dile getiren, size laf söyletmeyen bir sevgiliniz mi olsun istersiniz yoksa sizden hiç çiçek alamadığı için içten içe üzülen mi? Bu tamamen sizin elinizde.

Efendim kadınları mutlu etmek aslında çok kolaydır. Küçük şeylere kırılabilen yapıda olan canlılar olan kadınlar, küçük şeylerle de mutlu olurlar. Yolda yürürken ağaçtan süzülerek düşen bir sonbahar yaprağını alıp saçlarına taksanız dahi bir kadını mutlu etmiş olursunuz. Lütfen siz de mu meseleyi gözünüzde büyütmeyin ve yukarıdaki tavsiyelerimize uyarak sevdiğiniz için güzel bir çiçek seçerek, üzerine ona uygun bir not yazarak gönderin. Bugün hiç sebep yokken ona çiçek gönderin ve şaşkınlık içerisinde gizlenen mutluluğunu seyredin.

Erkeklerin neden çiçek gönderdiğiniz merak ediyorsanız; Erkeklerin Ağzından Çiçek Gönderme Sebepleri yazımızda göz atabilirsiniz.

Mükemmel sevgili olmak isteyen erkekler için 5 önemli kural

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir