Hediye ÖnerileriDoğum Günü Hediyeleri

Doğum Günü Çiçekleri

Doğum günlerini kutlamanın en zarif yollarından biri de sevdiklerinize çiçek hediye etmek değil midir? Herkesin hatırlanmak istediği bu özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, onları sevindirecek, birbirinden güzel doğum günü çiçekleri için yazımızın devamına göz atın!

Birçok özel günün kurtarıcısı olan ve herkesi mutlu eden çiçekler, doğum günü hediyelerinin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını (Covid-19) dolayısıyla birbirimizden, sevdiklerimizden uzak kaldığımız bugünlerde sevdiklerimizi hatırlamak, onlara hediyeler göndermek de oldukça önemli bir hal aldı.

Evde kaldığımız bu süreçte birçok özel gün geldi geçti, yıl dönümleri kutlandı… Bugünlerde doğum günü kutlayanların sayısı da hiç az değildi. Böyle olunca da imdada ÇiçekSepeti yetişti! Birbirinden farklı hediye seçenekleri ve aynı gün teslim muhteşem çiçekleriyle ÇiçekSepeti özel günlerin kurtarıcı adresi oluyor desek abartmış olmayız. Bu yazımızda hediyenizi riske atmadan, aynı gün teslim seçeneği ve farklı ödeme yöntemleriyle sevdiklerinize verebileceğiniz doğum günü çiçeklerini bir araya getirdik!

Doğum Günü Çiçekleri

Eşe/Sevgiliye Doğum Günü Çiçekleri

Orkide

Phalaenopsis Orkide Çiçeği
Phalaenopsis Orkide Çiçeği, Sevdiklerinizi Güzelliğiyle Büyüler ve Her Durumda Hediye Edilebilen Bir Çiçektir

Sevgilinizin hem doğum gününü kutlayabileceğiniz hem de aşkınızı tazelemenin en güzel fırsatlarından birini yakalayabileceğiniz, dünyanın en güzel çiçeği olarak da anılan orkideler en sık tercih edilen doğum günü çiçekler arasında yer alır. Bir masal perisi gibi olan orkidelerin bakımı da diğer çiçeklere göre biraz daha zor. Çünkü orkideler narin, nazlı ve ilgi isteyen çiçekler.

Orkidelerle ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz; Merhaba, Ben Orkide, Orkide Bakımı Nasıl Olmalıdır?, Beyazla Gelen Zarafet: Orkide Çiçeği yazılarımıza göz atabilir, tüm sorularınızın cevaplarını ÇiçekSepeti Blog‘da bulabilirsiniz!

Gül

Vazoda 40 Kırmızı Gül
Vazoda 40 Kırmızı Gül, Romantizmin ve Aşkın Sembolü Olan Bir Hediye Seçeneğidir

Kırmızı güller her zaman romantikliğin, aşkın ve zarifliğin evrensel simgesi olmuştur. Bazen kelimelerle sevginizi anlatmakta zorlansanız da bazı hediyeler aşkınızı ifade etmenin en güzel yollarını sunar size. Vazoda 40 Kırmızı Gül hediyesiyle sevgilinizin doğum gününde ona müthiş bir sürpriz yapabilir, yüzünde kocaman bir gülümseme oluşmasını sağlayabilirsiniz. Vazodaki güller haricinde Kişiye Özel Sevimli Kutuda Kırmızı Gül Harf Aranjmanı, Kucak Dolusu Aşk 25 Kırmızı Gül Buketi ve Solmayan Gül gibi farklı seçenekleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Solmayan güller ile ilgili sorularınızın yanıtını Yeni Trend: Solmayan Güller – Ne Kadar Süre Dayanıyor? yazımızda bulabilir; sevdiklerinizi şaşırtmak için D.I.Y; Tek Gül ile Etkileyici Buket Nasıl Hazırlanır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Lilyum

Kar Beyaz Gül ve Lilyum
Kar Beyaz Gül ve Lilyum, Asaleti ve Zarifliği Simgeleyen Bitkilerdir

Masumluğu ve güveni simgeleyen lilyumlar – bir diğer isimle zambaklar- zarif ve sade çiçekler olarak tanınıyor. Farklı renk seçenekleri ve güzel kokularıyla sevgilinizi çok mutlu edebilecek bu zambaklar en şık doğum günü çiçekleri arasında yer alıyor. Sevdiklerinizin yaşam alanlarını daha şık, temiz ve ferah gösterecek bu çiçekleri hediye olarak tercih edebilirsiniz. Hemen her mevsimde yetişen, uyum sağlayan lilyumlar gösterişi seven insanların çok daha fazla ilgisini çeker diyebilriz.

Karanfil

Karanfil
Karanfil Rüyası, Mis Kokusuyla Çok Sevilen çiçekler Arasında Yer Alır

Rengarenk, parlak çiçekler, mis gibi bir koku… Evet karanfillerden bahsediyoruz! Kesme çiçekçiliğin en çok sevilen çiçekleri arasında yer alan karanfiller, seralarda her mevsim üretilebilen bitkilerden biri. 80’den fazla cinsi olduğu bilinen karanfillerin 2000 kadar da alt türü bulunuyor. Karanfiller dekoratif olarak güzel göründükleri kadar sağlık açsından da faydaları bulunuyor. Bu faydalar arasında en bilinen özelliğiyse balgam söktürücü olması. Tabii sizin sevgilinize hediye edeceğiniz bu güzeller güzeli güzeli Karanfil Rüyası aranjmanı daha çok dekoratif olarak kullanılabilecek ve hediye edildiği insanı çok mutlu edecek bir ürün.

Karanfil bakımıyla ilgili daha detaylı bilgiyi tabii ki ÇiçekSepeti Blog’da bulabilirsiniz. Karanfil Çiçeği Nasıl Yetiştirilir? ve Ocak Ayının Çiçeği: Karanfil yazılarımız, karanfil bitkisiyle ilgili her türlü sorularınıza yanıt olacaktır.

Papatya

Konik Vazoda Beyaz Papatya Aranjmanı
Konik Vazoda Beyaz Papatya Aranjmanı, Mis Kokulu 55 Adet Papatya İle Sevgilinizi Size Yeniden Aşık Edecek

Geldik sevgiliye/eşe hediye edilebilecek en sevimli çiçeklerden biri olan papatyalara! Seviyor, sevmiyor diye yapraklarını tek tek kopardığımız papatyalar, sevdiklerimize hediye edildiğinde sevginin somut bir örneği haline geliyor diyebiliriz. Renklerine göre farklı anlamları ifade eden papatyalar arasında en çok tercih edileni beyaz papatyalar oluyor. Her zaman kırlardan toplanmış tazecik görünen papatyalarla sevgilinizi, eşinizi çok mutlu edebilirsiniz.

Papatyalarla ilgili daha fazla bilgiye ve farklı önerilere ulaşmak isterseniz; Papatyanın Çeşitleri, Faydaları ve Papatya Falı Hikayesi, Düğün & Nişan için Papatya Çiçeği Temalı Fikirler, Bir Papatya Buketi ile Gününüzü Güzelleştirin ve Papatya Falı Nasıl Çıktı? yazıları sizin için mükemmel olacaktır.

Arkadaş İçin Doğum Günü Çiçekleri

Kaktüs

Mexico Kaktüsü
Mexico Kaktüsü, Küçük Ama Etkileyici Bir Bitki

Arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz çiçekler de oldukça çeşitli! Arkadaşlarınıza içinizden geldiği gibi, her türlü çiçeği gönderebilirsiniz. Bakımı kolay olan kaktüsler de bu çiçek türlerinden bir tanesi. Hollanda’dan özel olarak ithal edilen Mexio Kaktüsü, arkadaşınıza verdiğiniz değeri gösterebileceğiniz, onu mutlu edebileceğiniz güzel bir bitki. Doğum gününde ona alacağınız küçük bir bitki ile onun yaşadığı mutluluğu görmekse paha biçilemez!

Kaktüslerin bakımı her ne kadar çok zor olmasa da onlar da ilgi isteyen, zaman zaman bakım isteyen ve büyümeleri için doğru koşulların sağlanması gereken bitkilerdir. Bitkinin bakımı için Kaktüs Bakımının İncelikleri yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca evinizde dekoratif kaktüsler yapmak istiyorsanız Kendin Yap: Taşlarla Kaktüs Yapımı yazımızı da değerlendirebilirsiniz.

Bonsai

Seramik Vazoda Ficus Bonzai
Seramik Vazoda Ficus Bonsai, Japon Bitki Sanatının Şık Çiçekleri

Bir bitki geliştirme sanatı olan bonsai bitkisi, herkes tarafından çok sevilen, şık ve dekoratif bir bitkidir. Arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak verebileceğiniz bonsailer; ev, ofis, bahçe gibi alanların her biri için oldukça uygun bitkiler. Biraz hassas ve bakım gerektiren bir bitki olmasının yanı sıra görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakır. Birçok farklı çeşidi olan bonsailerin bakımıyla ilgili ayrıntıları ve ipuçlarını öğrenmek isterseniz sizi Bonsai Ağacı Nasıl Yetiştirilir? yazımıza alabiliriz!

Kokedama

Pendulum Black Serisi Kokedama Haworthia
Pendulum Black Serisi Kokedama Haworthia, Diğer Çiçeklerden Görünümüyle Farklılaşan Etkileyici Bir Bitkidir

Bir tür Japon bonsaisi olan kokedamalar, dışarıdan bakıldığında diğer birçok bitkiden farklı şekilde görünüyor. Kokedamalar genel olarak toprakla doldurulmuş bir saksı yerine toprağın direkt olarak içine konup küre haline getirilip toprağın üzerinin de yosun ile kaplanması sonucunda ortaya çıkan bir bitki. Yosuna sarılan bitki uygun iplerle sıkı sıkı sarıldıktan sonra havada duracak şekilde asılarak ya da bir platform üzerine konularak evlerde ya da ofislerde kullanılabiliyor. Bu yıl arkadaşınızın yeni yaşını kutlamak için farklı, etkileyici ve nispeten az bilindik bir bitkiyle kutlamak isterseniz kokedamalar en uygun bitkiler arasında yer alıyor diyebirliz.

Sukulent

Trio Sukulent Aranjman
Trio Sukulent Aranjman, Bitki Yetiştirmekte Zorlananlar İçin Bile Yetiştirmesi Kolay Olan Bir Bitkidir

Özellikle çiçek bakmakta zorlanan insanların tercih ettiği, bakımı diğer bitkilere göre daha kolay olan, su ve ışık ihtiyacı olarak daha az nazlanan sukulentler dostlarınızın yeni yaşı için uygun çiçeklerden biri. Ofislerde ve evlerde çok yer kaplamayan ve şık uran sukulentler her yaştan insanın da ilgisine hitap ediyor. Her ne kadar kaktüslere benzeseler de sukulentlerin kaktüslerle karıştırılmaması gerekiyor. Etli ve sulu olarak tabir ettiğimiz bitkiler sukulentlerdir. Kaktüsler de sulu bitkilerdir fakat bütün sulu bitkiler aynı sınıfta yer almaz.

Sukulentlerin bakımıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için ÇiçekSepeti Blog’daki Sukulent (succulent) Nasıl Yetiştirilir? Çoğaltılır? (Sukulent Rehberi) yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca sukulent kullanılan farklı hediye önerileri için de Kendin Yap: Sukulent Çerçevesi ve Sukulentler Masalara Taşındı! Teraryum Sehpa Yapımı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Gardenya

Geometrik Saksıda Kokulu Gerdenya
Geometrik Saksıda Kokulu Gardenya, Saksı Çiçekleri Arasında En Sevilen Dekoratif Bitki

Saksı çiçekleri arasında en sevilenlerden olan gardenya bitkisi hoş kokusu ve güzel görünümüyle en çok tercih edilen bitkilerdendir. Unutulmaz aşkı da simgeleyen gardenyaları hediye edeceğiniz arkadaşınızı dikkatli seçmenizde fayda var; bizden söylemesi. :) Farklı duyguları farklı bitkilerle ifade edebilir, sevdiklerinize çiçeklerle bazı mesajlar verebilirsiniz. gardenya bitkisinin nasıl yetiştirileceğine dair sorularınıza yanıt niteliğindeki Gardenya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir? yazımıza göz atmayı unutmayın!

Aileye Doğum Günü Çiçekleri

Gerbera

Beyaz Güneş Gerberalar
Beyaz Güneş Gerberalar, Saflığı ve Temizliği Simgeleyen Hoş Kokulu Bir Bitki

Papatyagiller familyasının en gösterişli, büyük çiçekli, mis kokulu bitkisi gerbera; bir dönemin de en büyük simgelerinden biriydi. Herhangi bir özel günde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gerbera bitkisi, anneleriniz, aile büyükleriniz tarafından çok sevilecek ve baş ucuna konacak şık bir bitki. Beyaz bitkilerle her zaman saflık, temizlik ve güvenin simgelendiği söylenir; Beyaz Güneş Gerbera, cam kavanozdaki görünümüyle düşünülmüş ve özenilmiş bir doğum günü hediyesi olacaktır.

Gerbera bitkisinin hikayesini Hippi Arabalarının Tatlı Sembolü Gerbera (Jerbera) Çiçeği yazımızdan okuyabilirsiniz.

Krizantem

Geometrik Siyah Saksıda Pembe Krizantem
Geometrik Siyah Saksıda Pembe Krizantem, Aile Büyüklerine Sevgi Dolu Bir Hediye

Krizantem ya da kasımpatı olarak isimlendirdiğimiz bu bitki birçok durumda sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bitkiler arasında yer alıyor. Krizantem çiçeğinin kendine has bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeyi merak ediyorsanız; Kasımpatı (Krizantem) Özellikleri Bakımı ve Hikayesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Farklı renk seçenekleri ve kolay bakımıyla sık sık tercih edilen bir bitki olan kasımpatılar aile büyüklerinize de güzel bir doğum günü hediyesi olacaktır. Sadece doğum günlerinde değil onları anımsadığınız he anda onlara hediye vermek sevdiklerinizi çok mutlu edecektir. Ne demişler; sevdiklerimizi bir gün değil her gün hatırlayalım!

Guzmania

Guzmania
Guzmania, Sevgiyi, Güzelliği ve Güzel Dilekleri İfade Eder

Bizim kültürümüzde çiçekler sevgiyi, güzelliği, aşkı ve güzel dilekleri anlatır. Annenize, babanıza ya da uzakta kalan büyüklerinize onları her zaman hatırladığınızı belirten minik bit hediye vermek onlar için paha biçilemez olur. Güzel çiçekli guzmania, salonlarda, balkonlarda , bulunduğu her yerde bambaşka bir hava yaratır. Kolay yetiştirilebilen çiçeklere göre biraz nazlı olan guzmanialar yine de güzellikleriyle herkesi mutlu eder.

Kalanchoe/Kalanşo

Kalanşo Çiçeği
Trio Curve Serisi Kalanchoe, Rengarenk Çiçekleriyle Herkesi Mutlu Eder

Etli ve su özlü bitkilerden oldukları bilinen kalanşolar, bakımı kolay ve az yer kaplayan bir çiçektir. Trio Curve Serisi Kalanchoe ile aile büyüklerinize 1 yerine tam 3 adet kalanşo/kalanchoe hediye ederek onları kat kat sevindirebilirsiniz. Doğada birçok rengi bulunan kalanşolar ev ve ofis bitkileri olarak hediye edilebilir. Doğum günü hediyesi olarak, yeni iş hediyesi olarak, özür hediyesi olarak kalanşoları sevdiklerinize verebilrisiniz.

Kalanşo bitkisinin bakımıyla ilgili ayrıntılar Kalanşo Çiçeği Bakımı (Rehber) yazımızda!

Hüsnüyusuf

Premium Kutuda Hüsnüyusuf Aranjmanı
Premium Kutuda Hüsnüyusuf Aranjmanı, Mükemmelliğin ve Cesaretin Simgesi

Evlere şık bir dokunuş sağlayabilecek bir bitki olan hüsnüyusuf, süs bitkisi denince akla ilk gelenler arasında yer alıyor. Annenize, ablanıza, aile büyüklerinize doğum günü hediyesi olarak gönderebileceğiniz Premium Kutuda Hüsnüyusuf Aranjmanı sayesinde sevdiklerinizi mutlu etmek çok kolay olacak! Güzelliğinin yanı sıra kolay bakımıyla da çiçekler arasında oldukça sevilen bir bitki olan hüsnüyusuf, aynı zamanda cesaretin ve mükemmelliğin de simgesi olarak görülüyor.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir